YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'li Keskin'den dokunulmazlık çıkışı
CHP'li Keskin'den dokunulmazlık çıkışı
08 Aralık 2012 19:51
CHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin, BDP'liler hakkında hazırlanan fezlekeye ilişkin, ''Belli suçlara indirgenen dokunulmazlık düzenlemelerini doğru bulmuyoruz, onu evrensel kurallarla çakışır görüyoruz'' dedi.

Partisinin Polatlı İlçe Başkanlığı'nda partililerle bir araya gelen Keskin, tarihi gelişimi itibarıyla dokunulmazlığın milletvekillerinin parlamentoda hiçbir baskı altında kalmadan ülkenin menfaati doğrultusunda konuşabilmesine imkan sağlamak için düzenlendiğini söyledi.

Ama Türkiye'de maalesef dokunulmazlığın kürsü özgürlüğü dışına çıkarılarak siyaset yapan kişilerin bir takım olumsuzluklarında koruyucu haline geldiğini vurgulayan Keskin, şöyle konuştu:

''Şimdi de BDP milletvekillerinin bazı şiddet eylemcileriyle kucaklaşmasını gerekçe göstererek yalnız onların dokunulmazlığını kaldırmaya yönelik bir fezleke düzenlemeye çalışıyor, bunu doğru bulmuyoruz, herkesin  dokunulmazlığı kalkmalıdır. 

BDP milletvekili ve başka siyasi partilere mensup kişiler şiddete bulaşmışsa  veya  başka suç işemişse gidip  yargı huzurunda  hesap vermelidir. Böyle bir düzenleme gelirse dokunulmazlığın tümünü ortadan kaldırması, yalnız kürsü özgürlüğüyle sınırlaması gelirse ona oy veririz. Ama belli suçlara indirgenen dokunulmazlık düzenlemelerini doğru bulmuyoruz, onu evrensel kurallarla çakışır görüyoruz.''

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler