YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'li Kart'tan suç duyurusu
CHP'li Kart'tan suç duyurusu
13 Ocak 2011 17:24
CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, Kayseri Büyükşehir Belediyesi'ndeki yolsuzluk iddialarıyla ilgili Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

Kart, partisinin Kayseri milletvekili Şevki Kulkuloğlu ve İzmir milletvekili Ahmet Ersin ile birlikte Kayseri Adliyesi'ne gelerek, Büyükşehir Belediyesi'ndeki yolsuzluk iddialarıyla ilgili 29 sayfa dilekçe metni ve 191 sayfa ekin yeraldığı dosyayı, Cumhuriyet Başsavcılığı'na verdi.

Kart, suç duyurusunda bulunmadan önce de partisinin Kayseri İl Başkanlığı'nda düzenlediği basın toplantısında Cumhurbaşkanı Gül'ün bu iddialarla ilgili Devlet Denetleme Kurulu'nu ivedi olarak devreye sokmasını istedi.

Kart, Türkiye'deki yolsuzlukların ekonomik kalkınmayı ve gelir dağılımındaki adaleti bozacak boyutlara ulaştığını öne sürerek, bir yılda hükümet eli ile gerçekleşen, kamu gücü kötüye kullanılarak doğrudan ilişkilerle yapılan yolsuzluğun tutarının 50 milyar dolar seviyesinde olduğunu savundu.

Kart, gelecek hafta Kayseri Başsavcı Vekili hakkında Hakimler ve Savcılar Yüksek Kuruluna, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı ve olayda adı geçen 17 kişi hakkında Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığına, usulen de İçişleri Bakanlığına suç duyurusunda bulunacaklarını bildirdi. AA
 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler