YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'li Karakaş'tan Bakan Çelik'e eleştiri
CHP'li Karakaş'tan Bakan Çelik'e eleştiri
21 Kasım 2014 11:18
CHP Genel Başkan Yardımcısı Ercan Karakaş, "Hiçbir çağdaş demokratik ülkede, kültür bakanının sanatçıların yaratıcı özgürlüklerine müdahaleyi savunması, tiyatro sahnelerinin satılmasını görmezden gelmesi mümkün değildir" değerlendirmesinde bulundu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ercan Karakaş, yazılı açıklamasında, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik'in TBMM Plan ve Bütçe Komisyonundaki konuşmasının "malumun ilanı" olduğunu savundu.

Bakan Çelik'in sansür konusunu gündeme getirenlere yanıt verirken bile sansürü yalanlamadığını öne süren Karakaş,şunları kaydetti:

"Hiçbir çağdaş demokratik ülkede, kültür bakanının sanatçıların yaratıcı özgürlüklerine müdahaleyi savunması, sanat kurumlarının özerkliğine karşı tavır alması, tiyatro sahnelerinin satılmasını görmezden gelmesi mümkün değildir. Sayın Bakan tiyatroya, edebiyat eserlerine yapılan yardımların gizlilik içerisinde yapılmasını da normal buluyor. Yardım yapılacak tiyatroların ve edebiyat eserlerinin listesi var fakat ne kadar yardım verildiği gizli. Sayın Bakanı bu konularda uluslararası normlara uymaya kendisini yargı yerine koymaktan vazgeçmeye çağırıyoruz."

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler