YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'li kadınlardan başörtüsü protestosu
CHP'li kadınlardan başörtüsü protestosu
01 Ekim 2014 14:44
CHP İzmir İl Kadın Kolları, ortaöğretimde başörtüsünün serbest bırakılmasını protesto etti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir İl Kadın Kolları, ortaöğretimde başörtüsünün serbest bırakılmasını eylem yaparak protesto etti. 

Kemeraltı Çarşısı girişinde toplanan CHP üyesi grup, "Türban Türkiye'nin sorunlarını örtemez" adını verdikleri eylemle ortaöğretimde başörtüsünün serbest bırakılmasını sloganlarla protesto etti.

Yarın da evlenmeye mi karar verecek?

Grup adına açıklama yapan CHP İzmir İl Kadın Kolları Başkan Özgün Nutku, Milli Eğitim Bakanlığı'nın ortaöğretimde başörtüsünün serbest bırakılmasına ilişkin kararıyla ilgili Türk Tabipler Birliği ya da Türkiye Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi Derneği'nden görüş alıp almadığını merak ettiklerini belirterek, "Bugün 10 yaşında bir kız çocuğu başını örtmeye karar verecek, yarın da evlenmeyi mi karar verecek?

Kadını eve kapatmak isteyen, eğitimsiz kadınların yetiştirdiği çocuklar üzerinden ülkenin geleceğini planlayanlara karşı ayağa kalkmak ve hayır demek bize düşüyor. Eğitime yapılan bir değişiklik meyvelerini 15-16 yıl sonra verir" diye konuştu.

Kadınlar, açıklamanın ardından bir süre sloganlarla Kemeraltı Çarşısı'nda yürüdü.

rs2-032.jpg

eski türkiye
 // Kamil
bu görüntüleri eski Türkiye de çok görürdük, aslında chp tam da budur da. şimdi geldiği nokta chp nin, aynı cemaatin birilerine cici gözükmek için nasıl tavır takındığı gibi, aynen öyle de chp de seçmene öz anadolu insanına yaklaşabilmek, oyunu çalabilmek adına bu görüntüleri uzun zamandır göremedik cumhuriyet mitinglerinden bu yana ve gezi hariç. aslında tam meslek ve meşrepleri bu kadınların yaptıkları fakat; oy almak adına ne yardan ne serden hesabı arasında gel-git yapıyor vesselam....
01 Ekim 2014 Çarşamba 15:30
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler