YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'li isimden Sabahat Akkiraz'a sert tepki
CHP'li Ümit Özgümüş, Akkiraz'ı sosyal paylaşım üzerinden sert bir dille eleştirdi. Özgümüş: 'Zaten milletvekilliği yapmıyordu ki nereden istifa ediyor?'
CHP'li isimden Sabahat Akkiraz'a sert tepki
20 Mayıs 2014 / 09:05 Güncelleme: 20 Mayıs 2014 / 09:56

CHP Adana Milletvekili Ümit Özgümüş, Manisa'nın Soma ilçesinde 301 işçinin hayatını kaybettiği maden faciası üzerine milletvekilliğinden istifa dilekçesini partisine sunduğunu sosyal paylaşım aracılığıyla duyuran CHP Milletvekili Sabahat Akkiraz'ı sosyal paylaşım üzerinden sert bir dille eleştirerek “Meclis'e üç yılda beş kez geldi. Zaten milletvekilliği yapmıyordu ki, nereden istifa ediyor? ' Çavdar ekmeği bahane' "ifadelerini kullandı. 

301 maden işçisinin Manisa'nın Soma ilçesindeki facia niteliğinde bir kazada hayatını kaybetmesi üzerine CHP İstanbul Milletvekili Sabahat Akkiraz, sosyal paylaşım sitesi sosyal paylaşım üzerinden, hükümeti eleştirdi ve “Soma'da yitirdiğimiz canların yanında olmak için koltuğa ihtiyacımız yok” ifadelerini kullandı.

Sosyal paylaşımda yankı bulan bu olayın üzerine yanıt Ümit Özgümüş'ten geldi. CHP Milletvekili Özgümüş, sosyal paylaşım platformunda yankı bulan "sabahat akkiraz onurumuzdur hashtagini kanalıyla “Meclis'e üç yılda beş kez geldi. Zaten vekilliği yapmıyordu ki, nereden istifa ediyor? çavdar ekmeği bahane” yazdı.

Tepkisini sert bir dille ifade eden Özgümüş, “İstifa edeceksen,'Ben Türkücüyüm,vekilliği kıvıramadım, üç yılda Meclis'e beş kez geldim' diye istifa et. Popülist kahramanlığa gerek yok ki” sözcüklerini vurguladı. 

CHP Milletvekili Ümit Özgümüş, bu sözleri üzerine yoğun eleştiri aldı. Bazı sosyal paylaşım platform kullanıcıları, Özgümüş'e hakarete varan mesajlar gönderdi. 

oh ne güzel hayat...
 // alemci
bu kadının özelliği ne türkü söylemek ve sözde alevi temsilcisi önder yada alevileri kandırıp oylarını almak için kullanılan bir obje kadın üç yılda beş kez meclise gitmiş bir yıl iki ay sonra görevi sona erecek emekli aylık 8 bin tl maaş ye yat ne ala bu chp nin görevi istismar ve üst elit diye geçinen tabakaya rant devşirmek fitne yaymak devletin ve milletin düzenini bozmak olsa gerek takıl chp ye ol vekil veya iş bankası temsilcisi belediye başkanı yaşa hayatını....
20 Mayıs 2014 Salı 13:42
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler