YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'li isim oy için Pensilvanya'ya gitti!
Seçimlere 1 aydan biraz fazla zaman kalmışken, CHP ile Cemaat yakınlaşması da medya kulislerinde en çok konuşulan konulardan biri olmaya devam ediyor.
CHP'li isim oy için Pensilvanya'ya gitti!
19 Şubat 2014 / 22:10 Güncelleme: 19 Şubat 2014 / 22:13

Gezi olaylarından sonra Cemaat'le giderek yakınlaşan CHP'de ilginç bir seçim heyecanı yaşanıyor. Yıllarca laiklik savunuculuğunun üzerine şimdi de diyalogcu Cemaat'le yakınlaşan CHP'de, Antalya Belediye Başkanı Mustafa Akaydın'ın da Pensilvanya'ya gittiği iddia edildi.

Akaydın da Gülen'i ziyaret etti

Fethullah Gülen'in Sarıgül'ü destekleyen kasetlerinin ortaya çıkmasının ardından Akaydın'ın da Gülen'le görüşmek üzere ABD'ye gittiğini iddia eden Sabah yazarı Sevilay Yükselir, bu iddiasını yineledi. Yükselir, bu iddiasını daha önce de yazmıştı. Bugünkü yazısında bu iddiasının doğruluğunu bir kez daha vurguladı ve CHP'lilerin de bu durumdan rahatsız olduğunu yazdı.

İşte Yükselir'in yazısındaki o bölüm;


"Antalya Belediye Başkanı Mustafa Akaydın'ın Pensilvanya'ya gidip Gülen Cemaati lideri Fethullah Gülen'le görüştüğü bilgisini köşeme taşıdığımda CHP içinden çok sayıda telefon almıştım. Arayanların çoğu aktardığım bilginin detaylarını almak istiyordu. Bir kısmı da Akaydın gibi ömrünü dindarlarla mücadele ederek geçirmiş katı bir laikçi ismin böyle bir ziyareti yapmasına ihtimal vermediğini söylüyordu.

Bunlardan biri -ki çok sevdiğim bir eski dostumdur- benim kasıtlı olarak CHP ve Cemaat arasında bir ilişki algısı yaratmaya çalışıp, CHP tabanının zihnini karıştırmaya dönük bir manipülasyon peşinde olduğumu ima etmişti. Ona göre CHP iktidara doğru yürüyordu ve ben de mevcut iktidarın azılı yandaşı olarak bu yürüyüşü durdurmak için bu tür tezviratlarla olağanüstü gayret sarf ediyordum.

Neyse dün o eski dost yine aradı. Hani; "Ağlıyordu resmen" dersem abartmış olmam."

sarı gülü chpden ihraç eden hırsız kim
 // kemalettin ertan
sarı gülü chp den ihraç eden kim?eti mesut askeri levazımından necmi bayer ast subayla lastik hırsızlığı yapan chp niğde eski milletvekili orhan eraslandır.niğde tedaşın chpli elektrik hırsızını ferhat bekeride chp ye katan orhan eraslandır.niğde tedaşın elektrik hırsızı ismail hakkı kavaklınında avukatı orhan eraslandır.şu andada 2006/3278 esas dosya niğde icrasındanda sahte adres yazmaktan aranmaktadır.dspli mersin belediye başkanı macit özcanında sahte fatura düzenlediği niğdeki dava ne oldu?...
20 Şubat 2014 Perşembe 05:31
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler