YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'li İnce'nin Erdoğan korkusu
CHP'li İnce'nin Erdoğan korkusu
26 Haziran 2014 07:35
CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, “10 Ağustos’a yapılacak seçim kimin seçileceğinin değil, kimin seçilmeyeceğinin seçimidir” dedi.

CHP Çorum Merkez İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen dayanışma yemeğinde partililere hitap eden CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, Başbakan Erdoğan’ı eleştirdi.

Önlerinde bir cumhurbaşkanlığı süreci olduğunu ve ilk ziyaretini Çorum’a yaptığını dile getiren İnce, “İlk kez burada konuşuyorum. Bir daha da konuşmayacağım. Ben bu sürecin içerisinde olmadım. Sizler gibi televizyondan öğrendim. Bunu da doğru bulmuyorum. Ben grup başkanvekiliyim, televizyondan öğrendim.

Yapılacak birkaç iş var. Çıkarsın televizyonların karşısına reddedersin, kızarsın tepkini ortaya koyarsın. Ne işe yarar, bir tek Tayyip Erdoğan’ın işine yarar. Bende onun işine yarasın istemiyorum. 10 Ağustos’a yapılacak seçim kimin seçileceğinin değil, kimin seçilmeyeceğinin seçimidir.

Bu Başbakan Cumhurbaşkanı olursa hukuk devleti bitecek. Yargı, üniversite diz çökecek. MGK’ya başkanlık yapacak. Devletin her bilgisine haiz olacak. Kendisine bir zırh örecek. Başbakanlıktaki zırhı ayrı, Cumhurbaşkanlığındaki zırhı ayrı. Vatana ihanetten başka hiçbir konuda yargılanamayacak. Demokrasiye inanmayan bu kişinin Cumhurbaşkanlığı koltuğuna gelmemesi lazım.

İçimize sinse de sinmese de bu defteri kapatalım, 10 Ağustos için çalışalım. Bu konuda benden daha sıkıntılı olduğunu söyleyecek kimse yok. İlk kez Çorum’da bunu söyledim. Bundan sonraki süreçte gittiğim yerlerde bir daha asla başka yerde söylemeyeceğim. Bir kere söylemekte benim hakkım. Adayımızın çalışması için elimden gelen katkıyı ortaya koyarım. Sürece olan itirazımızı da tarihe not düşerim” diye konuştu.

 

İHA

Muharrem ince
 // M.N.A
Bütün vatan ve din düşmanlari yine ülkemizi çökertmek için çalışıyorlar bu şer cephesinden yana olanlar cehennemde ebediyyen yanacak fakat halkımızın firasetine inaniyorum inşallah yine ülkemiz kazanacak...
26 Haziran 2014 12:21
Muharrem ince
 // M.N.A
Bütün vatan ve din düşmanlari yine ülkemizi çökertmek için çalışıyorlar bu şer cephesinden yana olanlar cehennemde ebediyyen yanacak fakat halkımızın firasetine inaniyorum inşallah yine ülkemiz kazanacak...
26 Haziran 2014 12:21
ihanet şebekesinin avukatı...
 // alemci
son beş yılda türkiyedeki rahatlık güvenlik ekonomik kalkınma sosyal devlet olgusunu sen hangi zaman görmüştün yaşamıştın işiniz güçünüz fitnelik ülke düşmanlarına yardım ve yataklık yapmak içinizden bir tane adam bulup cb adayı bile edemediniz boronlar ve paralel sizi halletti gözünü açta bir bak senin o partide fikrinin ve aklının bir değeri varmı bu ülke 2003 öncesinden yüzbinkere daha ilerde insanlar binlerçe kez daha mutlu geleceği daha sağlam size oyda yok yağmada yok bağırın bağıracağınız...
26 Haziran 2014 Perşembe 10:41
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler