YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'li İnce'den Başbakan'a soru önergesi
CHP'li İnce'den Başbakan'a soru önergesi
05 Eylül 2013 13:53
CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a ordunun moral ve motivasyonu için atılan adımları sordu.

İnce, TBMM Başkanlığı'na sunduğu soru önergesinde, Erdoğan'ın, Rusya ziyareti öncesinde, Suriye'nin Türkiye'yi vurma tehdidi ile ilgili "Türkiye böyle bir şeye her zaman hazır" ifadesinihatırlattı.

Muharrem İnce, Başbakan Yardımcısı Arınç'ın, 11 Mart 2009 tarihinde "Emekli orgenerallere ait ses kayıtları ortaya çıktı. Aman Allahı'm neler konuşmuşlar, neler söylemişler, Allah'a çok şükür ediyorum ki Türkiye bunların zamanında bir savaşa falan girmemiş. Yoksa bunların savaşacak halleri yok" sözleri ile Erdoğan'ın, 2 Şubat 2013'te, emekli ve muvazzaf askerlerin tutuklu yargılanmalarına ilişkin "Bu TSK'da ister istemez motivasyon ve moral değerleri noktasında çok ciddi kayıp verdiriyor" dediğini belirtti.

İnce, önergesinde şu soruları sordu:

"Arınç'ın bu sözleri söylediği tarihten bugüne kadar hangi gelişmeler yaşandı ki siz Türkiye'nin savaşa hazır olduğu anlamına gelen 'Türkiye böyle bir şeye her an hazırdır' ifadelerini kullandınız Yeni silah ve teçhizat mı alındı Ordunun gücü mü arttı

'TSK'nın moral ve motivasyon değerleri noktasında çok ciddi kayıplar verdiriyor' sözlerinden sonra TSK'nın moral ve motivasyonu için hangi adımları attınız "

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler