YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'li İnce'den Ankara için yeşil ışık
CHP'li İnce'den Ankara için yeşil ışık
07 Ekim 2013 15:32
CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı için yeşil ışık yaktı.

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, “Ben görev adamıyım, hiçbir görevden kaçmam. Ankara’dan bunları göndermemiz lazım, bu kiminle oluyorsa, benimle oluyorsa benimle, başkasıyla oluyorsa başkasıyla. Ben tümüne razıyım” dedi. 

TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, hükümeti ilkönce Demokratikleşme Paketi üzerinden eleştiren CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, “Bize göre diktatörleşme paketi, Başbakan’a göre Demokratikleşme Paketi” ifadesini kullanarak, Başbakan Erdoğan’ın ‘Türk’ün dediler Türkiye’nin itibarını yerlerde sürüklediler, çalışkanım dediler, yıllarca yan gelip yattılar, doğruyum dediler Türkiye’yi yolsuzluklara mahkum ettiler’ sözlerini eleştirip, “Müslümanız dediler Haçlı seferlerine destek verdiler, yolsuzlukların alasını yaptılar, ‘yalan söyleyemem’ diyen imamı sürdüler, Hollanda’lı firmanın dozerlerine cami yıktırdılar, camide içki içildi yalanını söylediler, Başbakan’ın doğduğu yaşadığı şehirleri kutsal ilan ettiler, Başbakan’a dokunmayı kutsal ilan ettiler. Bunlar bu yanlışları yaptılar diye biz Müslümanlığımızdan vaz mı geçeceğiz?” ifadelerini kullandı.

“Oğlunu niye Amerika'da okuttun, oğlun da mı türban takıyor?”

Başbakan Erdoğan’ın çocukların ABD’de okumasıyla ilgili olarak eleştirilerde bulunan Muharrem İnce, “Çocukların siyasete dahil edilmesini doğru bulmuyorum. Başbakan bu konu üzerinden insanları kandırıyorsa bize de cevap hakkı doğuyor. Başbakan kızlarının ABD’de okuduğunu ve mağdur olduğunu söylüyor, buradan mağduriyet çıkmaz, ayrıcalık çıkar. Türkiye’de türban yasaktı, kızlarını Türkiye’de okutamadın da oğlunu niye Amerika’da okuttun, oğlun da mı türban takıyor? Kızın kaç puan aldı, hangi üniversiteyi kazandı, ODTÜ’yü Boğaziçi’ni kazandı da okuyamadı mı, yaksa kazanamadı mı?” diye konuştu.

Seçim barajı

Başbakan Erdoğan’ın seçim barajı ile ilgili sözlerini eleştiren İnce, “Yüzden 10 barajını biz mi koyduk ki biz kaldıralım’, diyor. Ben de ona diyorum ki, TEKEL’i sen mi kurdun da sen sattın, andımızı sen mi koydun da sen kaldırdın, Tüpraş’ı, Petkim’i, Seka’yı, Telekom’u sen mi kurdun da sen sattın, Türkiye Cumhuriyeti’ni sen mi kurdun da tabelalardan T.C.’yi sen kaldırdın?” şeklinde konuştu.

“Ben görev adamıyım”

Adının Ankara Belediye Başkanlığı Adaylığı için konuşulduğu şeklindeki sorulara cevap veren Muharrem İnce, “Ben görev adamıyım, hiçbir görevden kaçmam. Ankara’dan bunları göndermemiz lazım, bu kiminle oluyorsa, benimle oluyorsa benimle, başkasıyla oluyorsa başkasıyla. Ben tümüne hazırım. Benim böyle bir talep ile ortaya çıkmışlığım yok. Kiminle olacaksa onun arkasına düşülmeli, Ankara’dan bunları göndermemiz lazım. Bu tür büyük kentlere ‘ben aday olacağım’ demekle aday olunmaz. Böyle kentlere ‘ben adayım’ denmez. Kamuoyu yoklamaları, anketler yapılıyor, analar ne evlatlar doğurmuştur merak etmeyin. İsimleri görelim, kiminle oluyorsa, örgüt kimi istiyorsa, anketler kimi gösteriyorsa, genel eğilim neyse onun arkasına düşmeliyiz” açıklamasında bulundu.

“Bu tam bir faşist devlet anlayışıdır”

Polisin yetkilerinin artırılmasıyla ilgili çalışmalara yönelik açıklamalarda bulunan İnce, “Savcının talebi olmadan, hakimi kararı olmadan polis seni 24 saat gözaltında tutabilecek. O zaman bu kanun değişikliği yetmez, Meclis iç tüzüğünü de değiştirsinler. Potansiyel sert konuşma ihtimali olanların Genel Kurul’a sokulmaması lazım. Vatandaşa bu yapılıyorsa milletvekillerine de bu yapılacaktır. Bu tam bir faşist devlet anlayışıdır” dedi.

 

İHA

gereksiz
 // ismail kus
muharrem
seninle ilgili haberler ne kadar gereksiz ki henüz hic kimse yorum bile yazmamis.
ne kadar gereksiz oldugunu buradan anlayabilirsin.
kusura bakma,bu da benim yorumum...
07 Ekim 2013 Pazartesi 23:53
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler