YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'li İnce: Eğer barış gelmezse...
CHP'li İnce: Eğer barış gelmezse...
04 Mayıs 2013 17:35
CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, "Eğer bu, sonuca ulaşmazsa, barış gelmezse; otuz yıldır PKK'nın bir terör örgütü olduğunu anlatmaya çalışmışsınız siz, Avrupa'da, Amerika'da. Bu, 'Sil baştan yapacağız' demektir" dedi.

İnce, bir süre önce partisine geçen Çiftlikköy Belediye Başkanı Metin Dağ'ın ardından ilçe teşkilatına üye olan 300 kişinin, Belediye Kültür Merkezi'ndeki rozet takma törenine katıldı.

Muharrem İnce, burada yaptığı konuşmada, Türkiye'nin zor günlerden geçtiğini savundu. İnce, "Türkiye kuşatıldı. Türkiye'de kurumlar fethedildi, ordunun burnu sürtüldü. YÖK, AKP'nin sesi. Üniversiteler suskun, sivil toplum yok. Türkiye'de sıradan insanlar bile telefonlarının dinlendiğinden şikayetçi. Türkiye'de insanların gözünün içine baka baka yalan söyleniyor. Türkiye parçalanıyor" diye konuştu.

Çözüm sürecine de değinen İnce, şunları kaydetti:

"Terör örgütünün talepleri vicdanları rahatsız ediyor, ama bunları tartışacağımız ortamlar oluşturulmuyor, maalesef ki. Açıklamalar artık Bülent Arınç'ın ötesine geçmiş. Karayılan, hükümet sözcüsü gibi Kandil'den açıklamalar yapıyor. Söylediklerine bakın; 'PKK terör örgütü listesinden çıkarılsın. Abdullah Öcalan serbest kalsın, anayasada istediklerimiz olsun. Özel kuvvetler lav edilsin.' Bu talepleri medyayı Kandil'e çağırarak yapabiliyor artık. Geldiğimiz noktaya bakın. Artık NATO başta olmak üzere, pek çok yurt dışı teşkilatta 'PKK terör örgütü mü, değil mi ' tartışması yaşanıyor. Eğer bu sonuca ulaşmazsa, barış gelmezse, otuz yıldır PKK'nın bir terör örgütü olduğunu anlatmaya çalışmışsınız siz Avrupa'da, Amerika'da. Bu, 'Sil baştan yapacağız' demektir."

Partililere seçim sürecinde birlik çağrısı yapan İnce, "Zaman zaman tartışmalar oluyor mu partide  Olur. Bizim partide general sayısı çoktur, olur ama seçim dönemlerinde olmamalıdır. Hepinizin içine sinecek bir aday bulamayız. Böyle bir aday yok. 'Yüzde 100 içinize sinecek' diye bir şey yok. Sinmese de çalışacak, uğraşacaksın" dedi.

Bu arada törende, partililer 4 Mayıs 1964 doğumlu olan İnce'ye, doğum günü sürprizi yaptı. Partililer tarafından salona getirilen pastanın üzerindeki fotoğrafını gören İnce, "Şimdi Muharrem İnce'yi mi kestireceksiniz " diye espri yaptı. Törene, Muharrem İnce'nin annesi Zekiye ve babası Şerif İnce de katıldı.

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler