YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'li Hüseyin Aygün partisini topa tuttu!
Tunceli'de, CHP'nin 2011 seçimlerine göre oy oranını düşürmesi ve belediye başkanlığını 3 dönemdir BDP'nin alması Hüseyin Aygün'ü kızdırdı.
CHP'li Hüseyin Aygün partisini topa tuttu!
31 Mart 2014 / 23:11 Güncelleme: 31 Mart 2014 / 23:11

Tunceli'de üç dönemdir belediye başkanlığını BDP'nin alması ve CHP'nin 2011 genel seçimlerine göre oylarını yüzde 56'dan yüzde 30'a geriletmesi CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ü kızdırdı.

Sonuçlar açıklanadı, partisine kızdı

CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, Tunceli'deki yerel seçim sonuçların açıklanmasının ardından partisini topa tuttu.

"Tunceli'de belediye neden kazanılmadı"

Partisine yönelik sert eleştirilerde bulunan Aygün, CHP-Gülen Hareketi işbirliği iddiaları, Tunceli'de aday belirlemede kendisi ve Kamer Genç'in görüşlerinin sorulmaması, partisinin Tunceli stratejisinin olmamasını sert sözlerle eleştirdi. Facebook üzerinden "Dersim Belediyesi neden kazanılamadı?" başlığı yazısıyla sert eleştirilerde bulunan Aygün, 2011 seçimlerden sonraki CHP'nin tutumunu eleştirdi, partisiyle Gülen Hareketi arasındaki işbirliği iddialarının Tunceli'de tepki gördüğünü söyledi.

"Kürtler CHP'yi inandırıcı bulmuyor"

Aygün, bu konuda "Ne var ki ve ne yazık ki, Kürt sorununda program düzeyinde attığı olumlu adımlara karşın CHP'nin Diyarbakır'da dün yüzde 1 bile oy alamaması önemli bir veridir. Kürtler CHP'nin attığı adımları inandırıcı ve yeterli bulmamaktadır. Gelinen noktada ne yazık ki CHP, bırakalım 'sola yakın' olmayı Gülen Hareketi adı verilen ve son 12 yıldaki tüm komplo ürünü gözaltılar, tutuklamalar, yargılamalar, cezalandırmalar, dinlemeler, özel yaşamı yok eden uygulamalarda birinci dereceden sorumluluğu olan 'görünmez yapı' ile el ele bir parti görünümüne girmiştir. Nitekim Tayyip Erdoğan, 'CHP karanlık yapı ile beraber', Dersim'de 1 seçimde 2 miting yapan Selahattin Demirtaş ise, 'Cemaat Halk Partisi' tanımlaması yapmıştır" ifadelerini kullandı.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler