YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'li Güneş: HDP Türkiye için bir fırsattır
CHP Kocaeli eski milletvekili Hurşit Güneş, "HDP, aslında Türkiye için demokratik bir fırsattır. HDP'nin olmadığı yerde PKK terörizmi olur" dedi.
CHP'li Güneş: HDP Türkiye için bir fırsattır
29 Nisan 2016 / 12:07 Güncelleme: 29 Nisan 2016 / 15:34

CHP Kocaeli eski milletvekili Hurşit Güneş, Şanlıurfa’da HDP'ye sahip çıktı..

Güneş, Şanlıurfa'da düzenlediği basın toplantısında HDP'li vekillerin dokunulmazlıklarıyla ilgili "HDP, aslında Türkiye için demokratik bir fırsattır. HDP'nin olmadığı yerde PKK terörizmi olur. Bizim HDP'den beklediğimiz; bir an önce PKK'nın silahlarını bırakıp Türkiye'de devletin egemen olmasının siyasi öncüsü olmalıdır.

Bir Kürt sorunu vardır. Bu sorun parlamentoda, demokratik mekanizmalarla aşılmalı. O nedenle HDP'lilerin dokunulmazlıklarını kaldırmak aslında Türkiye'de terörü önleyici bir önlem olmayabilir. Dikkatli olmalı" dedi..

Meselenin aslı
 // Rasim DUMAN
Türkiye'de Kürtler birinci sınıf vatandaştır. Evet, seçme ve seçilme hakkımız var: Her mesleğe intisâp edebiliyor, her ticarî faaliyette bulunabiliyor, memleketin ker köşesine gidebiliyor ve ikamet edebiliyoruz. Yok İrlanda modeli, yok Bask modeli felan festek diye kimse bizi onlar ile mukayese etmesin, bölücülük yapmasın ! Türkiye\\\'de bir tek \\\"sorun\\\" var, o da \\\"yıkıcı terör sorunu\\\" ! Bu sorunun fâilleri de HDP, CHP ve PKK\\\'dır. Bu kadar...!...
29 Nisan 2016 Cuma 19:47
Baş nereye çekerse, ayak ta oraya gider
 // Rasim DUMAN
Canlı Hayvan Pazarı'nın "Umum Müdürü" , hendek kazanlara "arkadaşlar" demedi mi? Pazar'ın mensupları da elbette ki böyle herzeler yiyecektir ; meheldir. Mâmaafih, şu ağızlarına sakız yaptıkları "Kürt Sorunu" hakkında bizi biraz "aydınlatmalarını" beklemek te, hakkımız. Bendeniz bir Kürt olarak, benim açımdan ortada bir "sorun" göremiyorum. Kimse kraldan fazla kralcılık yapmasın !...
29 Nisan 2016 Cuma 19:38
 // bulut
Ey zalimler,Allah sizi kahrı perişan eylesin,ahirette tüm mazlumların elleri yakanızda o-la-cak....
29 Nisan 2016 19:37
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler