YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'li eski vekilin ''Paralel Yapı'' isyanı
CHP eski İstanbul milletvekili Soysal, kendisini dinleyenler hakkında yürütülen soruşturma kapsamında 'müşteki' sıfatı ile ifade verdi.
CHP'li eski vekilin ''Paralel Yapı'' isyanı
21 Mart 2015 / 20:52 Güncelleme: 21 Mart 2015 / 20:53

Soysal, ifadesinde kendisini 2,5 yıl süresince dinleyenlerden şikayetçi olduğunu söyledi. Kendisini dinleyen kişilerin tespit edilmesi halinde haklarında suç duyurusunda bulunacağını söyleyen Soysal'ın, “Bana bildirildiğine göre Hizbullah terör örgütü bahanesi ile dinlemişler ve milletvekili olduğum için bu sıfatımı da bertaraf etmişlerdir” şeklinde ifade verdiği öğrenildi.

Ajansların haberine göre; İfadesinin ardından gazetecilere de açıklamalarda bulunan Soysal 'Zülfü Doğan' sahte isimi ile 'Hizbullah soruşturması bahanesiyle uzun süre dinlendiğini belirterek “Yatak odalarımıza kadar giren bu karanlık yapılara karşın bir mücadeleden korkmuyoruz” dedi. Dinlendiği sürece 'yasama dokunulmazlığı' olduğunu da hatırlatan Soysal, Ankara istihbaratı dinlemeyi talep etmiş. Ama dinlemede mahkemeye verilen isim Zülfü Doğan ve Hizbullah terör örgütü. Ama dinlenen, fotoğrafı çekilen, ortam dinlemesine takılan ben. Yatak odama kadar girmişler” dedi.

 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler