YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'li eski vekil: AK Parti ile...
Eski CHP Milletvekili Prof. Binnaz Toprak, AK Parti’nin içinde olacağı bir koalisyonun daha iyi olacağını düşündüğünü söyledi.
CHP'li eski vekil: AK Parti ile...
21 Haziran 2015 / 09:29 Güncelleme: 21 Haziran 2015 / 09:32

CHP Milletvekili olmasına rağmen AK Parti’nin seçim başarısının ardındaki nedenleri tarafsızca anlatmıştı. O gün söyledikleri gündem yaratmış, kendi partisinin tepkisine yol açmıştı.

Habertürk'ten Kübra Par'a konuşan ve CHP’nin yüzde 25 değil de yüzde 27 civarı almasını beklerken 2011’e kıyasla oylarını arttıramadığına üzüldüğünü söyleyen  Eski CHP Milletvekili, siyaset bilimci Prof. Binnaz Toprak, koalisyon seçenekleri arasında kendisine en yakın gelen eşleşmeyi açıkladı.

AK PARTİ - CHP DAHA İYİ OLUR

Toprak, ''Kalbim üç muhalefet partisinin bir şekilde anlaşıp koalisyon kurmalarını söylüyor. Aklım ise bunun zayıf bir koalisyon olacağını söylüyor çünkü HDP ve MHP’nin arası çabuk bozulur. Her şeye rağmen AK Parti’nin içinde olacağı bir koalisyonun daha iyi olacağını düşünüyorum. Yüzde 41 almış bir partiyi kin tutarak dışarıda bırakıp “12 yılın intikamını alacağız” havasında yaklaşmamak gerekir. Kürt sorununu unutmaya karar verip AK Parti’nin üzerine yürürlerse gerginlik yükselir. Türkiye’de kutuplaşma bitmez.'' dedi.

 // Rasim DUMAN
3 Parti de, alabilecekleri reyin azamisini aldilar ve hepsi de iktidara susamis durumdalar. Siz bakmayin oyle "ust perdeden" atip tuttuklarina. Bakanlik bir tarafa, birkac genel mudurluge bile razi olmaya hazirlar. MHP Sansini fazla zorlamamali ve AK Parti ile derhal ve gayet "uyumlu" bir koalisyon kurmali. 2002 secimlerini hatirlatmama bilmem gerek var mi...? Zmx67,+R...
21 Haziran 2015 11:54
 // altust
Eeee, üst akıl çark etti. Tabi alt akıllar da. %60 oldu %25....
21 Haziran 2015 09:39
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler