YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'li Ermeni vekilin diaspora yorumu!
CHP’den İstanbul milletvekili seçildikten sonra mazbatasını alarak Meclis’e gelen Ermeni asıllı milletvekili Selina Doğan, Meclis’teki ilk gününde diasporanın düşman gibi gösterildiğini söyledi.
CHP'li Ermeni vekilin diaspora yorumu!
17 Haziran 2015 / 21:23 Güncelleme: 17 Haziran 2015 / 21:25

“Sadece milletvekili değil, sadece Ermeni değil, farklı kamu görevlerinde de, örneğin Süryani bir hakim, Yahudi bir albay görmeyi de diliyorum” diyen Selina Doğan, sözde Ermeni soykırımı iddialarına yönelik şu açıklamayı yaptı:

Diaspora düşman değil

“Bugüne kadar sergilediğimiz reaksiyonel tavırdan vazgeçip daha uzlaşmacı, Türkiye’deki Ermeni toplumu ve dünyanın dört biryanına dağılmış 7-8 milyon kalmış Ermenileri, Ermenistan’daki nüfusu da nazara alarak yeni bir pozitif dil oluşturulması gerektiğini, bunu tartışabileceğimiz daha demokratik, pozitif bir ortamın sağlanması gerektiğini düşünüyorum. ‘Diaspora’ diye tanınan o insanlar düşman gibi gösteriliyor, o insanlar Anadolu’dan kopmuş, Anadolu’yu özlemle anan insanlar. Düşmanlaştırmadan, onlarında taleplerini duygularını hesaba katarak daha barışçıl yöntemlerle bu konuya yaklaşılması gerek.”

chp ermeni
 // süleyman
her pisligin altindan chp cikiyor...
18 Haziran 2015 10:13
 // MUSTAFA
Bayrağımızı ayakları altında ezenler onlar, soykırım yalanında ısrarcı olan onlar çocukları ilk okuldan itibaren Türk düşmanı yetiştiren onlar, düşman gibi gösteren biziz öyle mi? Chp de bu kadını mv. Çıkarıyor yazık......
17 Haziran 2015 23:28
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler