YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'li Deniz Baykal ifade verdi
CHP'li Deniz Baykal ifade verdi
03 Ağustos 2016 15:37
CHP'li Deniz Baykal hakkında hazırlanan fezlekeler için Antalya Adliyesi'nde ifade verdi

CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, Antalya Adliyesi'nde ifade verdi. Baykal, milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılmasıyla ilgili hakkında düzenlenen bir fezleke nedeniyle ifade verdiğini söyledi.

Antalya Adliyesi'nde saat 14.30 sıralarında gelen Deniz Baykal, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz'ı makamında ziyaret etti. İfadesini de burada veren Baykal, yaklaşık 2 saat sonra çıktı. Başsavcı Solmaz'ın uğurladığı Baykal, çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bir süre önce milletvekilliği dokunulmazlıklarının kaldırıldığını hatırlatan Deniz Baykal, "Birikmiş fezlekelerle ilgili olarak. Yine benim de 2007 yılında Çorlu'da bir mitingi yasanın öngördüğü saatten 50 dakika daha uzun bir süre devam ettirmiş olduğum için tutulmuş bir tutanak ve hazırlanmış bir fezleke var. O fezleke dolayısıyla ifademin alınmasını, Çorlu mahkemesi istemiş. Ben de onun gereği olarak talimatla ifade verdim. Olay bundan ibaret. Bunun ötesinde hiçbir şey yok" dedi.

Baykal, kaset komplosu ve bu konudaki gözaltılarla ilgili soruları yanıtlamadı. Baykal, "Bunları sonra konuşacağız" dedi.
DHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler