YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'li bir grup Kılıçdaroğlu'nun evinde eylem yaptı
İzmir'in Urla İlçesi'ne bağlı Balıkova Mahallesi'nde, İl Özel İdaresi'nin kapatılması üzerine belediyeye devredilen 74 evin Kıyı Kanunu'na uygun olmadığı gerekçesiyle yıkılması Ankara'da protesto edildi.
CHP'li bir grup Kılıçdaroğlu'nun evinde eylem yaptı
06 Şubat 2016 / 23:30 Güncelleme: 06 Şubat 2016 / 23:32

İzmir'den otobüslerle yola çıkan yaklaşık 90 kişilik mahalle sakini, CHP'li belediye tarafından evlerinin yıkıldığını ifade ederek CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun evinin önünde eylem yaptı.

KILIÇDAROĞLU’NA İNANDIK, SOKAKTA KALDIK

Eylemciler 'Sn. Kemal Kılıçdaroğlu, Sizin Sözünüze İnandık, Bak şimdi sokakta Kaldık' pankartı açarak, mücadelelerinin bu protestoyla son bulmayacağını belirtti. Eylemciler, yoğun kar yağışı altında 'Bu daha başlangıç mücadeleye devam' sloganları attı.

KILIÇDAROĞLU, PROGRAMI NEDENİYLE EVİNDEN AYRILDI

Mahalle sakinlerinden Yusuf Altun, grup adına yaptığı açıklamada, "15 gün önce bir evim var diyen 74 aile bugün sokaklarda yatmakta. 

CHP'li Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar 74 yoksul ailenin evlerini başlarına yıkmıştır. Merhamet duygusundan uzak olanlar bu yoksul 74 ailenin evlerini yıkıp eşyalarını dışarı atmada bir an olsun tereddüt etmemişlerdir" dedi.

Yasalara uygun olarak üzerinde ev yapmak koşuluyla Balıkova köy muhtarlarından toprakları kiraladıklarını ve bu toprakların üzerine sözleşmeler gereğince ev yaptıklarını söyleyen Altun, "Kendi imkanlarımızla yaptığımız evlerin yıllık kiralarını düzenli bir şekilde ödedik. 

30 yıl önce sazlık ve bataklık olan bu yerleri yaşanabilir bir hale getirdik. Bir çoğumuzun gençliği burada geçti.

Bu evlerde evlendik çocuklarımız ve torunlarımız bu evlerde doğdu. 2010 yılında belediye seçimlerinde Balıkova artık mahalle olunca nihayet belediye üzerinden hizmet alacağız diye sevince kapıldık. 

Bugün buraya gelen bizler CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun dağın tepesinde olan bir cücemi yoksa İzmir İl Örgütü ve kendi parti belediye başkanı Sibel Uyar eşliğinde kuyuya atılmış bir dev mi olduğunu görmeye geldik. 

Bizler evleri ellerinden alınan yaşadığı topraklardan sürgün edilen 74 aile tekrardan evlerimize kavuşana kadar mücadeleye devam edeceğiz" diye konuştu.

Basın açıklamasının ardından eylemci grup, Kılıçdaroğlu'nun İstanbul'daki programı nedeniyle evinden ayrılmasıyla eylemlerini sonlandırdı.

cropped_content_izmirli-bir-grup-chpli-bir-grup-kilicdaroglunun-evinde-eylem-yapti_wsb5nk41lxd13e6.jpg

9d42e8f877738f0b35c9949efc907ce5.jpg

 // Rasim DUMAN
-Beyefendi, biz felankes kanalindan geliyoruz, eyleminizin sebebi nedir? -Bana bu firsati verdiginiz icin cok tesekkur ediyorum. Simdi soyle, SOZ,NAMUS ve SEREF isimli uc kardes var ya, onlardan rica ettik, sizi umum mudurumuzle tanistiralim dedik, tamam dediler, buralara kadar geldik... -Eeee...? -Eeesi iste, mudurumuz bu uc kardesle husumetliymis, evden kacti......
07 Şubat 2016 06:08
ehe hak etiniz
 // Mehmet
Değerli yorumcumuz, her görüşe eşit mesafede durmakla birlikte; hakaret, küfür, aşağılama vb. içeren, toplumsal hassasiyetleri zedeleyici nitelikteki yorumları yayınlayamıyoruz. Kriterlerimize uygun olarak yeniden yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür ederiz......
07 Şubat 2016 02:57
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler