YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'li belediyenin işçileri isyan etti
CHP'li belediyenin işçileri isyan etti
13 Haziran 2016 15:27
Daha önce maaşlarını alamadıkları için eylem yapan ve başkan Handan Toprak Benli'nin haksızlıklarına maruz kaldıklarını iddia eden belediye işçileri bu kez de Avcılar Belediyesi'nde yetkili olan Belediye-İş Sendikası'na üye oldukları için işlerinden oldu.

Yaklaşık 20 gün önce Avcılar'da eylem yapan Avcılar Belediyesi işçileri bugün ikinci bir eylemle seslerini duyurmak için yine meydanlardaydı. Maaşlarının yatmadığını iddia eden işçiler işi bırakarak CHP'li Belediye Başkanı Handan Toprak Benli'ye seslerini duyurmak istemişti. Eylem yerine gelerek megafonu eline alan işçilere bağırıp, tehditler savuran Toprak, işçilerin sesini yükseltmesi üzerine meydandan apar topar ayrılmıştı.

Bu sabah tekrar haklarını aramak için bir araya gelen işçiler belediyeye bağlı Belediye-İş Sendikası'na üye oldukları için işten çıkarılan 32 mesai arkadaşının işe geri alınmasını istedi. Kendilerini "Sabahın erken saatinde işe başlayan, işçi sağlığı ve tedbirlerinden mahrum, sağlık taraması yapılmayan, soyunma-giyinme yerleri olmayan, lavaboları bulunmayan ve maaşları sürekli geç ödenen" kişiler olarak tanımlayan işçiler, adaletsizliğin ortadan kalkmasını istediklerini söyledi.

Belediyede 'sorgu odası'

İşçiler taşıdıkları pankartlarla Avcılar Belediyesi'nde sorgu odaları olduğunu da iddia etti. Sorgu odalarında sorgulanarak kendilerine baskı uygulandığını söyleyen belediye işçileri, meydanlarda devamlı "emeğe saygılı" olduklarını iddia eden CHP'yi ve CHP'li Belediye Başkanı Handan Toprak Benli'yi 'adaletli' olmaya çağırdı.

1-20160613152745.jpg2-938.jpg

 // APTAL UYANDIRAN
KAZIK KAZIK ÜSTÜNE AMA TECRÜBE KAZANMAMIŞLAR....
13 Haziran 2016 16:13
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler