YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'li belediyeden skandal sergi
CHP'li belediyeden skandal sergi
12 Kasım 2015 07:23
CHP'li Çankaya Belediyesi'nin "sözde" Ermeni soykırımını anlattığı iddia edilen bir fotoğraf sergisi açması her görüşten insanın tepkilerine neden oldu

Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde sözde "Ermeni soykırımı"nı anlattığı iddia edilen bir serginin açılması tepkilere neden oldu.

Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde açılan sergide Ermeni fotoğrafçı kardeşler Tsolag Dildilian ile Aram Dildilian'ın objektifinden ailelerinin ve Ermeni toplumunun Osmanlı ve Türkiye Cumhuriyeti döneminde Anadolu'daki yaşantıları fotoğraflarla anlatıldı.

Ayrıca sergide Dildilian Ailesi'nin o dönemde aldığı notlara da yer verilirken Ermeni soykırımı ve tehcir anlatılmaya çalışılıyor.

Serginin açılışı 4 Kasım'da, CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, 22. ve 23. dönem Konya CHP Milletvekili Atilla Kart, akademisyen Prof. Dr. Baskın Oran ve eski Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay tarafından yapıldı. 

TEPKİLER YAĞIYOR 

CHP'li Çankaya Belediyesi'nin açtığı "Bir Ermeni Ailesinin Yitik Geçmişine Tanıklıklar" fotoğraf sergisine toplumun tüm kesimlerinden tepkiler yağmaya başladı.

4 Kasım'da açılan ve 22 Kasım'a kadar sürecek olan serginin 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Haftası'na denk gelmesi tepkilerin daha da artmasına neden oldu. CHP'lilerin de oldukça sert tepki gösterdiği sergiye sosyal medyada da her kesimden tepkiler yağıyor. 

 

SABAH

olmayan soykırım üzerine
 // İbrahim Işık
Kim aracı olursa olsun,eğer bir bir doğru değilse sonuna kadar değildir bu Baskın Oran gibi ermeni yanlısı bir akademisyenle beraber açılış yapan CHP belediyesi olursa daha büyük bir ayıp ve haksızlık olur sadece.Soykırımı belgeleyecek belgeler arıyoruz biz,onlaarda zaten yok.olmadığını kanıtlayan belgeler ise TBMM arşivlerinde ...ilgilenen ve ulaşabilen baksın.Sevgiyle kalın....
12 Kasım 2015 Perşembe 15:43
Genel Baskana Hormetler
 // uykucu
Dersim Ermenisi Yemuş'un oglu Kemal Kilacdaroglu kitabindan tanidigimiz genel baskaninin gozune girmek icin yapmistir herhalde...
12 Kasım 2015 Perşembe 11:13
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler