YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP’li belediyeden kalan borç yeni başkanı şok etti
CHP’li belediyeden kalan borç yeni başkanı şok etti
01 Haziran 2014 18:00
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, 30 Mart seçimlerinde tüzel kişiliği sona eren ve 10 yılda DSP-CHP tarafından yönetilen Ordu Belediyesi’nden ‘devasa bir enkaz’ devraldıklarını belirterek, devraldıkları borç ve şişirilmiş bir kadro karşısında

AK Parti Ordu İl Danışma Kurulu’nda yaptığı konuşmada, Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarını anlatan Enver Yılmaz, Ordu Belediyesi’nden adeta devasa bir enkaz devraldıklarını belirtti. Göreve gelirken düşündükleri tablodan daha kötü bir enkaz devraldıklarını vurgulayan Yılmaz, “Bu kadarını da beklemiyordum” dedi.
 

Yılmaz, “Bu kadarda beklemiyordum onu da söyleyeyim. Biz 600-650 personel beklerken Bin 600 kişilik bir personel ortaya çıktı. Büyükşehir olarak 270 trilyon (milyon) borç devraldık ama biz 140-160 trilyon (milyon) borç beklerken bu 270 trilyon borcun 210 trilyon lirası Ordu Belediyesi’nden bize devredildi. 53 belde 19 ilçede toplam 72 belediyeden kalan toplam 60 trilyon iken CHP’li Ordu Belediyesinden devraldığımız borç tam 210 trilyon. Bunların yapılandırılmasını zamanla eritilmesini yapacak olan elbette biziz. Biz halkımızın verdiği destek çerçevesinde borcumuzu sorun olarak görmüyoruz. Yapılandırmaya kısa süre içerisinde geçilecektir. Verdiğimiz hizmetleri günü ve saatinde yapacağız. Bizim bu millete sadece teşekkür ve hizmet borcumuz var. O hizmeti yapacak olan ekip ve irade buradadır” diye konuştu.

Bazı kesimlerden ‘hizmet için acele edilmesi’ yönünde duyumlar ve tepkiler aldığını belirten Yılmaz, “Biz 60 ay için göreve geldik. Önümüzde henüz 58 ayımız var. Henüz yeni bir belediyeyiz. Biz daha yeni yürümeye başladık.

Biz koşar adımlarla gideceğiz. Biz aracımızın lastiklerini yeni taktık, motorunu yeni taktık, mazotunu benzinini yeni koyduk. Ordu’da devasa bir enkaz varken koşmamızı beklemeyin. Koşarsak bile belki 3-5 hafta sonra bu hantal yapı kendini götüremez hale gelecek. O sebeple karamsar olmayın ümit var olun. Ordu tarihinin en şanlı ve en şanslı dönemi 30 Mart’tan sonra seçtikleri bu yönetim ile gerçekleşecektir” şeklinde konuştu.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler