YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'li belediyede şimdi de sahte imza skandalı!
Beşiktaş Belediyesi'nden imza rezaleti. Meclis'te 'satış yetkisi' isteyen Hazinedar istediğini alamayınca 'hayır' diyen 4 üyeyi sahte imzayla İl Başkanlığı'na şikayet etti.
CHP'li belediyede şimdi de sahte imza skandalı!
22 Kasım 2015 / 20:03 Güncelleme: 23 Kasım 2015 / 00:43

Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar’ın skandallar zincirine bir halka daha eklendi. Ekim ayı meclis oturumunda Belediye Başkanı Hazinedar meclis üyelerinden ‘Satış Yetkisi’ istedi. Ediz Feyiz, Safiye Taylan, Mustafa Kantar ve Mustafa Mercan isimli 4 CHP meclis üyesi yapılan oylamada ‘Hayır’ dedi. 

4 ÜYE ŞİKAYET EDİLDİ

Parti kararına uymayan dört meclis üyesi Meclis Başkanvekili Affan Keçeci tarafından CHP Beşiktaş İlçe Başkanlığı’na şikayet edildi. 4 muhalif meclis üyesi, Beşiktaş’a gönderilen şikayet dilekçesinden 10 gün sonra da  CHP İstanbul İl Başkanlığı’na şikayet edildi. Ancak ilçeye gönderilen dilekçenin altında yazan imza ile il başkanlığına gönderilen dilekçedeki imzanın aynı olmadığı fark edildi. 

KEÇECİ FARK ETTİ

4 meclis üyesi soluğu Keçeci’nin yanında aldı. Keçeci, Beşiktaş İlçe Başkanlığı’na gönderilen dilekçedeki imzanın kendisine ait olduğunu, diğer dilekçedeki imzanın kendisine ait olmadığını söyleyince gerçek ortaya çıktı.

4 üye dava açmaya hazırlanıyor

Meclis üyeleri İstanbul İl Başkanlığı’na bir dilekçe yazarak bu sahteciliği yapan kişilerden davacı olduklarını belirtti. Hazinedar’ın kendisine muhalif olan bu meclis üyelerinden rahatsız olduğu için böyle bir- yola başvurduğu konuşuluyor. Hazinedar geçtiğimiz günlerde de belediye binasında bulunan meclis üyelerinin odalarını farklı bir binaya taşıttırmıştı.

 

AKŞAM

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler