YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'li belediye 180 ağacı katletti
Gezi Parkı eylemleri sırasında sokağa dökülen CHP, bu kez ağaçları kesen Yalvova Belediyesi'ne sessiz kaldı.
CHP'li belediye 180 ağacı katletti
27 Kasım 2014 / 11:00 Güncelleme: 27 Kasım 2014 / 12:07

Karayolları Genel Müdürlüğü Yalova'nın Bursa-Kocaeli yönü geçişlerinin sağlandığı Tonami Meydanı'nda bir üst geçit yapma kararı aldı. Ancak ihaleye çıkılması ve çalışmaların başlatılması için bölgede bulunan 180 adet çeşitli cinsteki ağacın kaldırılması gerekiyordu. Bu nedenle Yalova Belediyesi'nin bu ağaçları kesme kararı aldı. Yalova'daki çevreciler ise bir süredir bu ağaçların kesilmesine karşı çıkarak yapılanın bir doğa katliamı olacağını savunuyorlardı.

Yalova Belediye Başkanı vefa Salman ve Kent Konseyi Başkanı Şükrü Önder ise burada ki ağaçların kesilmesinin kamu menfaatlerinin üzerinde olmadığını vurgulamışlardı. Yalova Belediyesi, Karayolları Genel Müdürlüğü'nün talebini sabah erken saatlerde yerine getirdi. Bölgeye ellerinde elektrik testerelerle gelen onlarca belediye çalışanı bölgede bulunan çeşitli cins ve yaştaki 180 adet ağacı dakikalar içerisinde keserek devirdi. Yalova Emniyet Müdürlüğü ekipleri ise bölgede her hangi bir olumsuzluk yaşanmaması için geniş güvenlik önlemleri aldı. Kocaeli'den Bursa yönüne gidişler trafiğe kapatılırken Bursa-Kocaeli istikametinde ise geçişler kontrollü şekilde gerçekleştirildi.

"Mecbur keseceğiz"

Belediye Başkanı CHP’li Vefa Salman, Tonami Meydanı’nda yapılacak köprülü kavşak için ağaçların kesilecek olmasına tepki gösterilmesi ile ilgili olarak, "Türkiye’de 30 santimetre çapında bir ağacı sökecek ne ekipman ne teknoloji var. Dolayısıyla onları söküp alma şansımız yok, kesilecek” demişti.

Vefa Salman'ın o açıklaması,

150343.jpg

Dertleri ağaç değil di zaten
 // A.SAĞ
Bu chp zihniyeti Türkiyenin başına bela...
O ağaçlar kadar taş düşsün kafalarına...
...
27 Kasım 2014 Perşembe 13:42
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler