YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'li başkanların kavgası büyüyor
CHP'li başkanların kavgası büyüyor
23 Aralık 2014 13:37
CHP'deki kavga bitmek bilmiyor. Şimdi de Beşiktaş Belediyesi, Şişli Belediyesi'ne savaş açtı.

Best FM'in konuğu olan CHP’li Murat Hazinedar’ın, Şişli’nin kendisi gibi CHP’li olan Belediye Başkanı Hayri İnönü hakkındaki sözleri damga vurdu.

"Beceremeyenler, becerenlere laf atıyor"

Hazinedar’a, Hayri İnönü’nün bu yıl yılbaşı ışıklandırması ve eğlenceleri olmamasının nedeni olarak, “önceki yıllarda kamu kaynakları çarçur edilmiş, belediyemiz ağır bir borç yükü altına sokulmuş" açıklaması soruldu. Murat Hazinedar, “Burada bir savurganlık varsa, Sayın İnönü savurganlık olduğunu iddia ettiği dönemde meclis üyesi ve sorumlu kişiydi. Biz organizasyonun tamamına yakınını sponsorlar vasıtasıyla yapacağız. Bu da bir beceri işidir. Beceremeyenler, becerenlere laf atacaktır, doğaldır ama bunlar bizim gündemimizde yok.” dedi.

“Hayri İnönü’nün tavrı çok çirkin”

Tufan Yakar’ın, “Sarıgül-İnönü çekişmesinde Murat Hazinedar tarafını açıkladı diyebilir miyiz?” sorusuna Hazinedar’dan parti kültürü hatırlatması geldi. Beşiktaş Belediye Başkanı, “Ortada bir İnönü-Sarıgül çekişmesi yok. Ben Murat Hazinedar olarak burada değilim. Ben Cumhuriyet Halk Partisi’nin ve Beşiktaş’ın Belediye Başkanıyım.

Dolayısıyla keyfi hareket etme hakkına sahip değilim. Parti yönetimimizin bizden siyasi görüş ve tavırla ilgili bazı talepleri olabilir. Dolayısıyla bu noktada parti kültürünü bilen ile bilmeyen arasında bir tercih yapmak durumundayım ben… Kişiler arasında tercih yapmam. Benim tercihim partim ve parti kültürümden yanadır. Aile içi konuları böyle kamuoyuna taşımamak gerekiyor. O döneme ait iddialarla ilgili, o dönemdeki sorumlu kişinin, geçmişe dair böyle çirkin bir tavır almasını halkımız çok iyi değerlendirmeli“ dedi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler