YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP’li başkanlara vekillik yolu kapandı
CHP’li başkanlara vekillik yolu kapandı
25 Aralık 2014 13:37
Kılıçdaroğlu başkanlığında dün toplanan MYK’da 7 Haziran’da yapılması öngörülen genel seçimlere ilişkin kritik bir karar alındı.

Kulislerde Şişli Belediyesi’nde yaşanan sorunun Belediye Başkanı Hayri İnönü’nün milletvekili yaptırılmasıyla aşılacağı iddialarının konuşulduğu bir dönemde, MYK toplantısında belediye başkanlarının milletvekili adayı olmaması benimsendi.

Kılıçdaroğlu başkanlığında dün toplanan MYK, yaklaşık 4,5 saat sürdü. Alınan bilgilere göre toplantıda istifalarla düşen bazı ilçe başkanlıklarına atamalar yapıldı.

Toplantıda, parti genelgesi kapsamında milletvekili adayı olmak isteyenler için tanınan 25 Aralık süresinin bugün dolacak olması nedeniyle, istifalarının tamamının parti yönetimine iletilmesinin beklenmesi benimsendi. Bu nedenle İzmir başta olmak üzere hafta başından bu yana istifalarını sunan il yönetimlerinin doldurulması için yeni bir atama yapılması konusu önümüzdeki hafta yapılacak MYK’ya bırakıldı.

‘9 ay bile olmadı’

Toplantıda kritik bir karara da imza atıldı. Alınan bilgilere göre toplantıda belediye başkanlarının milletvekili adayı olmaması benimsendi.

Toplantıda bazı belediye başkanlarının milletvekili adayı olmak istediği, bu nedenle belediye başkanlığından istifa etme yönündeki talepleri getirildi. Bu konu üzerine söz alan Kılıçdaroğlu’nun “Henüz göreve geleli 9 ay bile olmadı. 5 yıl süre için seçildiler. Bu nedenle Haziran 2015 seçimlerinde milletvekili adayı olmayı düşünmesinler, görevlerine devam etsinler” sözleri üzerinde görüş birliğine varıldı.

Etiketler: , ,
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler