YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'li başkanın rüşvet aldığı kesinleşti!
Yargıtay 5. Ceza Dairesi, eski Esenyurt Belediye Başkanı Gürbüz Çapan'a ‘suç işlemek amacıyla örgüt kurmak ve rüşvet almak' suçundan İstanbul 9'uncu Ağır Ceza Mahkemesi'nin verdiği 5 yıl hapis cezasını onadı.
CHP'li başkanın rüşvet aldığı kesinleşti!
03 Şubat 2014 / 08:21 Güncelleme: 03 Şubat 2014 / 12:32

Çapan bu suçtan 11 ay 20 gün tutuklu kaldığı için yaklaşık 3 yıl daha cezaevinde tutulacak. Yargıtay'ın onama kararı Çapan'ın Esenyurt belediye başkanlığı adaylığını etkiledi.

CHP yönetimi Yargıtay kararının kendilerine ulaştığını, Çapan'ın adaylığını YSK'nın kabul etmeme ihtimali bulunduğuna dikkat çekerek, "Bu olasılık nedeniyle yeni bir aday bildireceğiz" değerlendirmesinde bulundu.

Çapan da Hürriyet'e yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Daha önce cezamın bir bölümünü yattığım için hukuken adaylığım konusunda bir engel bulunmadığını düşünüyorum. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvurarak, dairenin kararına itiraz etmesini talep edeceğim. Böylece dava dosyasının Yargıtay Ceza Genel Kurulu'na getirilmesini isteyeceğiz. Hukuki mücadelemi sürdüreceğim gerekirse AİHM'ye gideceğim. Verilen ceza adaylığıma engel değil. Ancak partiyi sıkıntıya düşürmem."

 

STAR

koy bunuda dolaba önünde poz ver
 // erdal erdal
koy bunuda yolsuzluk dolabına önüne geç genç liseliler gibi kütüphanede ödev konusu arar gibi klasörü elinde tut.. ne pişmiş kellesiniz be. utanacak surat yok ki bu partide ...
03 Şubat 2014 Pazartesi 15:12
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler