YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'li başkanı şikayet ettiler
Başkanın keyfi hareketler yaptığını iddia eden vatandaşlar Vali Erdoğan Bektaş'a Taygan'ı şikayet ettiler
CHP'li başkanı şikayet ettiler
30 Eylül 2009 / 21:24 Güncelleme: 30 Eylül 2009 / 21:29

Muş'un Korkut ilçesine bağlı Karakale Beldesi'nde yaşayan ve CHP'li Belediye Başkante'ın hizmet yapmadığını, keyfi hareketler yaptığını iddia eden vatandaşlar Vali Erdoğan Bektaş'ın makamına çıkarak şikayette bulundular. 
 

Muş Valiliği'ne gelen bir grup belde sakini, Vali Erdoğan Bektaş ile görüşerek sorunlarının çözülmesini istediler. Beldede hergün kavga meydana geldiğini ifade eden vatandaşlar, sorunların devam etmesi halinde olayların daha büyüyeceğini vurguladılar. 
 

Belde sakinlerinden 8 kişiyi makamında temsilci olarak kabul eden Vali Bektaş, hukuk çerçeveleri içerisinde sorunu çözmeye çalışacaklarını kaydetti. Hukukun dışına çıkamayacaklarını belirten Bektaş; "Uzun zamandan beri bu belediye başkanı hakkındaki şikayetler devam ediyor. Elimizde bir kanun var ve bunu uyguluyoruz. Kanunun verdiği imkanlar dahilinde bu şikayetleri araştırıp gereğini yapmaya çalışıyoruz. İnşallah kısa sürede vatandaşın arasındaki huzursuzluğu giderecek bir formül buluruz. Konuyla ilgili mahkemeye başvurduk. Tabi mahkemenin bir süreci var. Diğer konuları biz burada değerlendiriyoruz" dedi. 
 

Seçilmiş kişilere çok fazla müdahale edemeyeceklerini dile getiren Bektaş; "Yaşanan sorun bizleri de rahatsız ediyor, biz de yaşanan sorunların çözülmesini istiyoruz. Ama bizim seçilmiş insanlara fazla müdahale şansımız yok. Yetkimizin bir yeri var, biz yaptığımız işi kanunlara uygun yapıyoruz, kanunda ne yazıyorsa onu uygulamak zorundayız. Keyfi hareket edemeyiz" dedi. 
 

Karakale Beldesi Merkez Mahalle Muhtarı Abdulsamet Tuğrul, belediye başkanının keyfi hareketler yaptığını söyledi. Belediye hizmet binasının ağabeyinin evine taşıdığını iddia eden Tuğrul; "Yeni yapılan belediye hizmet binasını düzmece bir rapor alarak çürük gösterdi. Ardından binadaki malzemeleri ağabeyinin evine taşıdı. Zaten belediye başkanımız geldiğinden bu yana hizmet etmiyordu. Başkan seçildikten sonra önce çalışanlarla sonra belde sakinleriyle anlaşmazlıklar doğdu. Bu tutumunun nedenini kimse bilmiyor. Biz bu huzursuzluğun sona ermesi için Vali Bey'e uğradık" dedi. 
 

Mehmet Emin Keler isimli belde sakini ise; "Belediye başkanı malzemenin tamamını kendi evine taşımış ve çalışanları da devre dışı bırakmış. Hiçbir hizmet de yapmıyor. Belediye başkanı halka hizmet için gelmesi lazım ama bizim belediye başkanı belediye ile belde sakinlerini karşı karşıya getirmiş. Her gün beldede kavgalar çıkıyor. Böyle bir şey hiçbir yerde görülmemiş" diye konuştu. 
 

Belde sakinleri Vali Erdoğan Bektaş ile görüştükten sonra olaysız bir şekilde dağıldılar.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler