YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'li Başkan'dan sürece destek
CHP'li Başkan'dan sürece destek
12 Nisan 2013 13:53
CHP Diyarbakır İl Başkanı Muzaffer Sayın, başlatılan çözüm sürecine destek verdi. Sayın, "Geleceğimizi de riske ederek her şeye hazırız." dedi.

Güneydoğu Akil İnsanlar Heyeti, BDP ve AK Parti'den sonra CHP Diyarbakır İl Başkanlığı'nı ziyaret etti.

Yılmaz Ensaroğlu başkanlığındaki heyeti kapıda karşılayan CHP Diyarbakır İl Başkanı Muzaffer Sayın, parti olarak barış karşıtı olmadıklarını, ancak barıştan kardeşlikten yana olmayan bazı kesimlerin toplumda böyle bir algı oluşturduğunu söyledi.

Sayın, "Biz CHP olarak insan hakları konusunda hassasız. Ancak bize karşı yanlış bir algı pompalanıyor bunu anlamış değiliz. Parti olarak da 1989 yıllarında hazırlamış olduğumuz raporlar ortada. Medya ve bazı kuruluşlar CHP'yi barışa karşı gibi gösteriyor. Bu iş olmasın diye birileri tahrik etmeye çalışıyor. Biz barıştan yana bir partiyiz." diye konuştu.

Diyarbakır'da AK Parti, BDP ve diğer partilerle oturup konuşabileceklerini arzuladıklarını belirten Sayın, ancak dışlanmak istemediklerini dile getirdi. Üstü kapalı olarak PKK'nın yurtdışına çekilmesine de değinen Sayın, "Birileri terk edin diyor, o insanların yüzde 60'ı evine dönmek istiyor. Bu barış dili değil" dedi.

 

CİHAN

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler