YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'li Başkan'dan operasyon savunması
CHP'li Başkan'dan operasyon savunması
25 Şubat 2013 16:50
CHP Antalya İl Başkanı Devrim Kök, Mahmutlar Belediyesi'ne yönelik düzenlenen operasyonla ilgili olarak ''Bizim verilemeyecek hiç bir hesabımız yok. CHP'li belediyeler şeffaftır'' dedi.

CHP İl Başkanı Kök, Mahmutlar Belediyesi'ne yönelik düzenlenen operasyon için partisinin ilçe teşkilatını ziyaret etti. İlçe teşkilatında gazetecilere açıklamada bulunan Kök, operasyon konusunda yeterli bilgiye sahip olmadıklarını söyledi.

Belediye Başkanı Ali Çelik'in 2-3 gün gözaltında kalacağını öğrendiklerini kaydeden Kök, ''Konu nedir, haklı gereçleri nelerdir  Bunları araştıracağız. Bu konuda bilgi sahibi olmadan birşey dememiz doğru olmaz. Hukukçu arkadaşlarımız devrede. Genel merkezimiz konuyu hassasiyetle takip ediyor. Buradan aldığımız bilgiyi Genel Başkanımıza ve başkan yardımcımıza ileteceğim'' dedi.

Demokratik bir ülkede bu tür olayların yaşanmaması gerektiğini savunan Kök, CHP'li belediyelere yönelik bu tür operasyonlar düzenlendiğini ifade etti. Operasyonlardan gocunmadıklarını vurgulayan Kök, ''Bizim verilemeyecek hiç bir hesabımız yok. CHP'li belediyeler şeffaftır. Aynı hassasiyeti hükümetin kendi belediyelerine de göstermesini bekliyoruz'' diye konuştu.

CHP İl Başkanı Kök, Belediye Başkanı Ali Çelik'in kaldığı Alanya L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'ndaki karakola giderek bilgi aldı. Cezaevi çıkışında Kök, Belediye Başkanı Çelik'in moralinin iyi olduğunu bildirdi.


AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler