YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'li başkandan Kılıçdaroğlu'na tehdit
Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar ile CHP yönetiminin arası açıldı. İmar rantı ile suçlanan Hazinedar, hem Kılıçdaroğlu hem de Gürsel Tekin tarafından uyarıldı. Hazinedar ise şu resti çekti, "CHP'nin 4 ildeki harcamalarını ben yapıyorum. Peki bu p
CHP'li başkandan Kılıçdaroğlu'na tehdit
19 Temmuz 2015 / 14:01 Güncelleme: 19 Temmuz 2015 / 14:07

Genel Merkez'in ikazına rağmen yeşil alanları imara açan Beşiktaş Belediyesi'nin sırrı ortaya çıktı. Başkan Murat Hazinedar, kendisini uyaran Kemal Kılıçdaroğlu'na "4 ilin seçim masraflarını karşılıyorum. Parayı nasıl bulacağım" dedi.

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi'nin belediye başkanlığı döneminde imara aykırı yapılan binalar ve edindiği inanılmaz servetten sonra, şimdi de Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar'ın yaptığı skandallar konuşuluyor. Takvim gazetesinin edindiği bilgilere göre, Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar'ın Etiler'de bulunan yeşil alanı imara açmaması için CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Genel Sekreter Gürsel Tekin'in ikazlarını dinlemediği ortaya çıkmıştı. Kemal Kılıçdaroğlu ve Gürsel Tekin'in imarı olmayan yeşil alanı imara açmaması için yaptığı ikaz ve telkinlere aldırış etmeyen Murat Hazinedar'ın buna karşılık, "Ben CHP'nin 4 ilinin seçim kampanyalarının masraflarını karşılıyorum. Parayı nereden bulacağım" diyerek imar iznini verdiği iddia edildi.

SERVETİNİ İZAH EDEMEDİ

Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, kendisiyle ilgili çıkan haberler nedeniyle basın toplantısı düzenledi. Hazinedar, 2014 yılında Beşiktaş belediye başkanı seçildiğinde mal varlığı beyanında bulunduğunu, şu anda mal varlığında bir artış olmadığını söyledi. Beşiktaş'ta aldıkları bir gayrimenkul ve eşinin aracını satarak aldıkları yeni cipin olduğunu belirten Hazinedar kendisi hakkında mal varlığı araştırması yapılması için başvuruda bulunacağını söyledi. Hazinedar, mal varlığını nasıl kazandığını ise izah edemedi.

MAKAM ARACI 1 MİLYON LİRA

Takvim, Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazineder ile ilgili olarak yeni bilgilere de ulaştı. Hazinedar'ın Mercedes marka makam aracının 1 milyon lira olduğu belirlendi. Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in bindiği 200 bin liralık makam aracını diline dolayan CHP'liler, Hazinedar'ın bindiği ultra lüks marka makam aracına ise hiç ses çıkarmadı.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler