YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'li Başkan'dan 'Gezi' itirafı
Taksim Gezi Parkı'nda başlayan eylemlerde Koç Holding'in sahibi olduğu Divan Oteli'ni karargah olarak kullanan çapulcular, şimdi de CHP Kadıköy İlçe Başkanlığı, Süreyya Operası ve Nazım Hikmet Kültür Merkezi'ni revire çevirdi.
CHP'li Başkan'dan 'Gezi' itirafı
13 Eylül 2013 / 11:43 Güncelleme: 13 Eylül 2013 / 15:34

Sokak ortasında barikat kuran, polise taş atan ve dükkanları yakan eylemciler, yaralandıklarında CHP Kadıköy İlçe Başkanlığı, Süreyya Operası ve Nazım Hikmet Kültür Merkezi'ne kaçtı.

Taksim Dayanışması Platformu, sosyal paylaşım sitesi twitter'dan, "Evlerinizden revirlere malzeme götürün", "Süreyya'da ağrı kesici, baticon, sargı bezi, tıbbi malzemeye ihtiyaç var", "Süreyya Operası'ndaki revire gaz maskesi, izotonik 500, buz, süt gerekiyor" ve "Acil ihtiyaç var. Revirler Süreyya Operası, Nazım Hikmet ve CHP binası" ifadelerinin yer aldığı paylaşımlarda bulundu.

Ekşi: "Bu insanların kendisine yakın düşünen partiye gelmeleri normal"

CHP Kadıköy İlçe Başkanı Necati Ekşi, ilçesinde gerçekleşen eylemde yaralanan insanlara yardım yaptıklarını doğruladı. Yeni Akit'e konuşan Ekşi, "Partimizin ilçe başkanlığı mağdur olan vatandaşlarımız için sabaha kadar açık.

Mağdur olan ve gelmek isteyen herkesi içeriye aldık. Yardım isteyenlere yardım ettik. Kadıköy'de çıkan olaylar esnasında bize gelen herkesi içeri aldığımız doğrudur. Biz kapımızı açık tutmaya devam edeceğiz. Başka bir parti olsa bu tür eylemlerde kendilerine yakın düşünenleri içeri almaz mıydı? Bu insanların kendisine yakın düşünen partiye gelmeleri ne kadar normalse, CHP'ye gelmeleri de o kadar normaldir. Bazı ilaçlar vardı, o ilaçları insanlara verdik" dedi.

Divan Otel karargah olarak kullanılmıştı

Bilindiği gibi; 31 Mayıs'tan itibaren otele sığınan Gezi çapulcularına gıda ve su yardımı yapan Divan Otel de, otelin alt katının revir olarak kullanılmasına imkan sağlamıştı.

Polis saldırırken yaralanan kişiler buraya getirilmiş, doktorlar tarafından ilk müdahale burada yapılmıştı. Otelin bahçesinde bulunan otopark ise yine çapulcular tarafından depo alanı olarak kullanılmıştı. Divan Otel de buraya araç parkını keserek, alanı tamamen depo ve revir olarak kullanıma açmıştı.

12:01
 // Oktay D Gezer
Anarşinin, vandallığın,terörizmin ve her türlü huzur bozucularin odağı haline geldigi, milletvekillerinin beyanları ve eylemleriyle,çok açık olarak ortada olan CHP hakkında Yargitay Bassavciliginca ne zaman bir İslem yapılacağını çok Kisi merak ediyor!...
13 Eylül 2013 12:01
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler