YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'li başkandan çok şık hareket
CHP'li başkandan çok şık hareket
18 Eylül 2009 13:20
Belediyeye haciz geldi, koltuğuna kadar icraya gitti. Başkan bayram öncesi işçilere para bulmak için bakın ne yaptı...

Uşak'ın Ulubey Belediye Başkanı CHP'li Ali Rıza Ada, geçen döneme ait elektrik borçlarının faizi nedeniyle banka hesaplarına ve belediyenin tüm varlıklarına haciz konulduğu için, özel otomobilini satarak bayram öncesi 30 çalışana 300'er lira ödeme yaptı.

Ulubey Belediyesi'ne, ANAP'lı Ahmet Bayraktar'ın başkan olduğu 1994 ile 2001 yılları arasında ödenmeyen elektrik faturaları için faizleriyle birlikte 290 bin lira elektrik borcu geldi. Borcun 70 bin liralık ana parasını ödeyen Ulubey Belediyesi, faizlerine ise Ulubey Asliye Hukuk Mahkemesi'ne başvurarak itiraz etti. Mahkeme, 7 yıl süren davada, belediyenin dava sonuçlanana kadar faiz uygulanması üzerine 700 bin lirayı bulan borcu ödemesine karar verdi. Belediye kararı temyiz etti ancak Yargıtay 19'uncu Hukuk Dairesi, yerel mahkemenin verdiği kararı onadı.

Bunun üzerine Ulubey'in 29 Mart'taki yerel seçimlerde göreve gelen asıl mesleği röntgen teknisyenliği olan CHP'li Belediye Başkanı Ali Rıza Ada, Osmangazi Elektrik Dağıtım Ananomi Şirketi (EDAŞ) yetkilileri ile görüşerek, borcun dondurulup, 5 yılda ödenmek üzere taksitlendirilmesi istedi. Ancak EDAŞ, belediyenin bu önerisini kabul etmedi. Belediyenin borcunu ödeyememesi üzerine, banka hesapları ve mal varlıklarına haciz konuldu. Bu nedenle belediye, çalışanlarının maaşlarını ödeyememeye başladı.

BAŞKAN OTOMOBİLİNİ SATTI

Çaresiz kalan Başkan Ada, yaklaşan Ramazan Bayramı'nda belediye çalışanlarının mağdur olmaması için kendisine ait 2005 model Fıat Palio otomobili 10 bin liraya satıp 30 belediye çalışanına 300'er lira ödeme yaptı. Başkanın bu fedakarlığı, belediye çalışanları tarafından takdirle karşılandı.

Başkan Ali Rıza Ada, borcun ödenmesi konusunda bir çözüm yolu bulmak için uğraştıklarını belirterek, “EDAŞ, bizi çok sıkıştırıyor. Siyasi otorite de buna yardımcı oluyor. Kanunlarda, ‘Faizin faizi olmaz’ denilmesine rağmen böyle bir uygulamaya gidiliyor. Bayramdan sonra sıkıntıyı çözebilmek için üçüncü defa Ankara'ya gideceğim” dedi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler