YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Chp'li Başkan'dan CHP'ye sert eleştiri
Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, CHP Zonguldak Milletvekili Ali Koçal ve Ereğli İlçe Başkanı Yaşar Balcı'yı sert dille eleştirdi. Posbıyık, Milletvekili Ali Koçal için "Ereğli örgütüne burnunu sokmasın" dedi...
Chp'li Başkan'dan CHP'ye sert eleştiri
24 Eylül 2009 / 20:57 Güncelleme: 25 Eylül 2009 / 09:04

Zonguldak'ın Ereğli ilçesi Cumhuriyet Halk Partili (CHP) Belediye Başkanı Halil Posbıyık, makamında yaptığı basın toplantısında CHP Zonguldak Milletvekili Ali Koçal ve Ereğli İlçe Başkanı Yaşar Balcı'yı sert bir dille eleştirdi.

CHP İlçe Başkanını parti tüzüğüne saygı duyduğu için tanıdığını belirten Posbıyık, Ereğli'de CHP'yi küçülten, yok eden insanları istemediklerini söyledi.

Posbıyık, "CHP İlçe Başkanı yeteneklerden yoksun, CHP'yi burada küçülten birisi tanımıyoruz kendisini. Ama statü olarak ilçe başkanı olduğu için yine kendisiyle görüşüyoruz. Gurup toplantılarını orada yapıyoruz, parti tüzüğüne göre hareket ediyoruz. Maalesef ilçe başkanı Cumhuriyet Halk Partisi'nin dostlarıyla düşman, düşmanlarıyla dost. Onun için pek anlaşamıyoruz. Biz bir beklentimiz yok ama CHP'nin bu bölgede başarılı olmasını istiyoruz. Onun için CHP'ye biz sahip çıkacağız. Önümüzdeki ayın birinden itibaren göreceksiniz. Belediye meclis üyeleriyle birlikte. Belediye meclis üyelerinin görevleri sadece belediye işlerini takip etmek değil. Mensubu olduğu partiye de sahip çıkmaktır. Önümüzdeki günler bunları net olarak göreceksiniz. Dışarıdan gelip burada politika yapmaya kalkanlar, sıfatı ne olursa olsun, milletvekili olsun başka bir şey olsun. Bizim örgütlerin içine fazla burunlarını sokmayacaklar. Burunlarını soktukları zaman kıskaca yakalanır burunları. Herkes haddini bilecek ona göre hareket edecek. Parti tüzüğüne saygımızdan dolayı onları tanıyoruz. Yoksa kendilerini tanımıyoruz. Ereğli'de CHP'yi küçülten yok eden insanları orda görmek istemiyoruz. Önümüzdeki kongreler bunları gösterecek zaten. Öyle bilmem ne desteği almış, Zonguldak'tan Milletvekili Ali Koçal'ın desteğini almış vız gelir. Ali Koçal da Zonguldak'ta ki işlere baksın. Filyos'a baksın, yatırımlara baksın, yollara baksın Ereğli örgütüne fazla burnunu sokmasın burnu kısılır kalır burada" dedi.
 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler