YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'li başkan 'Nankör köpek' dedi ve...
CHP'li başkan 'Nankör köpek' dedi ve...
08 Haziran 2013 20:37
Tekirdağ’da kamuda kıyafet özgürlüğü için toplanacak vatandaşlara kendi Twitter hesabından 'Karakter fukaraları' ve 'Nankör köpek' diyen CHP Tekirdağ Gençlik Kolları Başkanı Önay Taşdelen, 8 bin 840 TL adli para cezasına çarptırılırdı.

Tekirdağ Tuğlalı Park'ta kamuda başörtüsü serbestliği için toplanacak vatandaşlara 'Karakter fukaraları' ve 'Nankör köpek' diyen CHP Tekirdağ Gençlik Kolları Başkanı Önay Taşdelen, Tekirdağ Eğitim-Bir-Sen Tekirdağ Şube Başkanı Ferruh Topuz tarafından açılan davada 8 bin 840 TL adli para cezasına çarptırıldı.

Tekirdağ 2. Sulh Ceza Mahkemesi'nde görülen davada sanıktan şikayetçi olduğunu ve yazdıklarıyla bizzat hakaret ettiğini belirten Tekirdağ Eğitim-Bir-Sen Tekirdağ Şube Başkanı Ferruh Topuz, Önay Taşdelen'in cezalandırılmasını istedi.

Mahkemede yazdıklarından dolayı pişman olduğunu ve CHP Tekirdağ Gençlik Kolları Başkanlığı'ndan olaydan bir gün önce istifa ettiğini, partiden hakaret etmesi yönünde direktif almadığını belirten Taşdelen, “Karakol aşamasından bu yana yazdıklarımdan pişman olduğumu belirtiyorum, uzlaşmak taraftarıyım, huzurda da amacı aşan sözlerimden ötürü büyüklerimden özür dilerim” ifadelerini kullandı.

Duruşmada 8 bin 840 TL adli para cezasına çarptırılan Taşdelen’in, 5 yıl da denetim süresine tabi tutulmasına karar verildi. Mahkeme, sanık Taşdelen'in Veysel Çalık, Ferruh Topuz, Ömer Ayhan ve Büşra Arıcı'ya mensup oldukları dinin kutsal sayılan değerlerinden bahisle hakaret ettiği sabit olduğundan mahkumiyetine hükmetti.

Topuz, davaya ilişkin yaptığı açıklamada, ifade özgürlüğünün evrensel hukukta yerini bulan temel insan hakkı olduğunu belirterek, bir başkasının düşünce ve ifade özgürlüğünü engelleyici mahiyette kullanılamayacağını söyledi. Adaletin yerini bulduğunu söyleyen Topuz, “Hiç kimse bir insana dini inanışlarından dolayı hakaret edemez. Yüce Türk adaleti yerini buldu. Umarım bundan sonra bu tip olaylar yaşanmaz” dedi.

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler