YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'li Başkan Muzaffer Eryılmaz'ın şok ses kaydı
CHP'li Başkan Muzaffer Eryılmaz'ın şok ses kaydı
CHP'li Başkan Muzaffer Eryılmaz'ın şok ses kaydı
11 Mart 2009 / 13:49 Güncelleme: 11 Mart 2009 / 00:00

CHP Çankaya Belediye Başkanı Muzaffer Eryılmaz'ın şok ses kaydı yayınlandı. Bugün gazetesinde yer alan habere göre kayıtta Eryılmaz, müthiş itiraflarda bulunuyor ve CHP parti yönetimine suçlamalarda bulunuyor. İşte Muzaffer Eryılmaz'ın ses kaydındaki sözleri:


"Burada iki tane koyun güdemeyen adam burada Başkan Yardımcısı kadrosunda, müdür kadrosunda. Yollayamıyoruz, atamıyoruz satamıyoruz. Burada mejbur oturup gidiyor adam, Şirret bir adam benim dediğim o. İş veriyorsun iş üretmiyor adam. Şimdi bizim burada emlakta olsun imarda olsun, sosyal hizmetlerde olsun sürekli proje var ben şey manyağıyım elimde bütün dosya dolu.


Gaztelerede var burada ben çalışırken işin yürümemesi için, bir şeyi tarif edemiyorum. Bunlar siyaset falan değil ha bunlar hakkaten ciddi söylüyorum vatan haini bunlar. Çünkü ben ilk 1.5, 2 yıl burada sendikayla uğraştım. İşçilerin memurun çoğunlukla oy verdiği adam CHP’li başındakiler DEHAP’lı onlarla konuşursun, partiyle konuşursun. Dedik ya böyle bir yapı olmaz. Buraya ne yapıp edip bir formül bulmak lazım. Çünkü 3 bin 500 adam var 36 tane sendikacı var ha. Haftanın 5 günü, zaten 5 gün çalışıyorlar cumartesi Pazar yok. Üç günü sendikal faaliyet diye görünüyorlar. Böyle bir yapıda bu partiye de zarar verir. Çok konuldu.


Ama burada öyle bir yapı var ki kimsenin umrunda değil parti. Bakmayın gazetede falan okuduğunuz siyasete. Burada siyaset falan yok. Burada burayı avucuna almış bir grup var yani Alevi Kürt ağırlıklı, CHP’li de değil çoğu ama dışarıdaki partiyle de şeyler bunlar Önder Sav Genelbaşkan Yardımcısı onlar burayı, bizi bükemediler bunlar, ben gidip yalakalık yapmadım. Kapıda esas duruşta durmadım. Görevim neyse onu yaptım. Bunlar bizi hazmedemedi. Burada delege dediğin adam, düşün ilçe başkanı burada şoför. Siz de mesela Çankaya’da otursanız CHP’ye oy isteyeceksek sizden, oy isteyecek kim burada şoför. Ben küçümsediğimden demiyorum ama böyle bir yapı olmaz. Böyle bir delege sistemi kurmuşlar ben buna hayır deyince yanlış yolu seçtik zannediyorlar. Ben doğru yolu seçtiğimize inanıyorum. Şimdi bile mesela hepsi bekliyor ki buradan bir şey çıksın. Gazetede, mecmuada dergide bir şeyler çıksın ki daha açıklamadılar burayı. Diğer ilçeleri falan açıkladılar daha burayı açıklamadılar. Bekliyorlar ki şey olsun, baktım ki akın akın yazı yazanlar, yollayanlar, şikayette bulunanlar çoğu zaten burada yaşayan çalışan, buranın ekmeğini yiyen adamlar. Onun için burası değişik bir yer, neyse hayırlısı."


İŞTE ERYILMAZ'IN İKİNCİ ŞOK SES KAYDI


SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler