YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'li başkan hayatını kaybetti
CHP Zara İlçe Başkanı Zekai Korkmaz, hayatını kaybetti
CHP'li başkan hayatını kaybetti
26 Ocak 2010 / 22:23 Güncelleme: 26 Ocak 2010 / 22:27

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zara İlçe Başkanı Zekai Korkmaz, yeniden başkanlık için aday olduğu olağan kongreye 1 gün kala parti binasında geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Korkmaz'ın cenazesi ilçede toprağa verildi. 

Elde edinilen bilgiye göre, 2 dönemdir CHP Zara İlçe Başkanlığı görevini yürüten ve bugün yapılması planlanan genel kurulda da başkanlık için aday olduğunu açıklayan Zekai Korkmaz (66), kongre çalışmalarını sürdürürken dün parti binasında geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi.

Korkmaz'ın vefatı nedeniyle bugün yapılması planlanan kongre şubat ayına ertelendi.

Evli ve 4 çocuk babası Korkmaz için bugün ilçedeki parti binası önünde tören düzenlendi. Buradaki törenin ardından Korkmaz'ın cenazesi, Zara Merkez Camisi'nde kılınan namazın ardından Zara Merkez Kabristanı'nda toprağa verildi.
Korkmaz'ın cenaze törenine, ailesi ve yakınları ile Zara Kaymakamı Bahattin Alp Arslanköylü, CHP Sivas Milletvekili Malik Ecder Özdemir, eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ziya Halis, Zara Belediye Başkanı Hüsamettin Gürsoy, CHP İl Başkanı Bülent Renda Deniz, Zara İlçe Müftüsü Mehmet Şahin, oda başkanları, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, çok sayıda partili ve vatandaş katıldı.

CHP Zara İlçe Teşkilatı'nın 19 Ocak 2010'da gerçekleştirilmesi planlanan kongresinin, ilçe yönetiminin aldığı karar doğrultusunda 26 Ocak 2010 tarihine ertelendiği, bugün yapılması planlanan kongrenin de Korkmaz'ın vefatı nedeniyle Şubat ayına ertelendiği belirtildi. Bugün yapılması planlanan kongrede Zekai Korkmaz'ın dışında başkanlık için Önder Ünal'ın da aday olduğu öğrenildi. AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler