YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'li Başkan bulundu bu sefer ekip yok!
CHP'li Başkan bulundu bu sefer ekip yok!
09 Ocak 2015 15:30
Tunceli'de 24 saat haber alamadıkları başkanları Hüseyin Zeytin'i aramaya çıkan partililerden haber alınamıyor.

CHP Tunceli İl Başkanı Hüseyin Zeytin, önceki gün merkeze 35 kilometre mesafede bulunan kardan yolu kapalı olan ve elektriğin kesik olduğu kendi köyü olan Sin Köyü'ne gitmek üzere kentten ayrıldı.

CHP'liler İl Başkanı Zeytin'le irtibat kuramayıp, köye de ulaşamayınca, durumu Valilik ve İl Özel İdaresi'ne bildirip, köy yolunun açılmasını istedi. Dün gece yarısına kadar köy yolunun açılmaması üzerine CHP'liler, Hüseyin Zeytin'e ulaşmak için Sin Köyü'ne gitmeye karar verdi.

CHP'liler aramaya çıktı

CHP Tunceli İl Başkan Yardımcısı Yılmaz Kılıçoğlu, dün gece partinin İl Gençlik Kolları üyesi 10 kişiyle birlikte Sin Köyü'ne gitmek için araç ve küreklerle eksi 15 dereceye varan soğuk hava ve yer yer 1 metreyi bulan karda yola çıktı.

Yanlarında gazetecilerle yola çıkan CHP'liler, Geyiksu Köyü'ne kadar araçlarla gitti. Sin Köyü'ne 5 kilometre mesafeye kadar araçlarla giden partililer, bölgede 1 metreyi aşan karda bir süre küreklerle yol açmaya çalıştı. Yoğun tipi nedeniyle kürekle çalışmaya son veren partililer daha sonra yaya olarak gitmeye karar verdi.

Başkan bulundu

Tunceli'de kar yağışı nedeniyle köyde mahsur kalan CHP İl Başkanı Hüseyin Zeytin'e ulaşıldı. Zeytin'in sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. 

Tunceli merkeze bağlı Geyiksuyu köyü Sin mezrasına giden CHP İl Başkanı Hüseyin Zeytin, yoğun kar yağışı nedeniyle mezrada mahsur kaldı. Tunceli İl Özel İdaresi'ne bağlı ekiplerin yolları açmasının ardından İl Başkanı Hüseyin Zeytin'e ulaşıldı. Zeytin'in sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler