YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP’li Başkan Ankara’ya yürüyor
CHP’li Başkan Ankara’ya yürüyor
20 Kasım 2013 11:05
CHP Yalova Merkez İlçe Başkanı Burçin Tangürek ve bazı merkez ilçe üyeleri, Yalova Belediye Başkan Adayının temayül yoklaması ile belirlenmesi talebiyle Yalova’dan Ankara’ya yürümeye başladı.

CHP Yalova Belediye Başkan Adayının belirlenmesi süreci ilde krize neden oldu. Bazı üyeler, adayın merkezi atama ile belirlenmesinden yana tavır koyarken, bir kısım partili de temayül yoklaması istiyor.

Temayülden yana olan CHP Yalova Merkez İlçe Başkanı Burçin Tangürek ve bazı partililer, bu taleplerini dile getirmek adına bir eylem başlattı. Yalova’dan Ankara’ya yürümeye başlayan CHP Merkez İlçe Başkanı Burçin Tangürek, protesto öncesinde yaptığı açıklamada, "CHP Genel Merkezimizin, örgütümüzün sesini dinleyeceğini umuyoruz.

Bizler Ankara’ya vardığımızda Genel Merkezimizin Yalova için eğilim yoklaması kararı alacağını umuyorum. Bizler demokrasiyi kendi içimizde güçlendirirsek 2bin üyemizi aktif hale getireceğiz. Bizler Merkez İlçe olarak kararımızı aldık genel merkezimize gönderdik.

Demokrasi adına, CHP Merkez İlçe Başkanı olarak elimizden gelen her şeyi yaptık” dedi. Ardından CHP Merkez İlçe Yöneticisi Kemal Sürel, eski CHP Merkez İlçe Yöneticisi Metin Kazbek’le birlikte yürümeye başlayan CHP Yalova Merkez İlçe Başkanı Burçin Tangürek, birkaç günde Ankara’ya ulaşmayı hedefliyor.İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler