YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'li Aygün: Yandaşsınız!
CHP'li Aygün: Yandaşsınız!
03 Temmuz 2013 14:15
DHKP-C davasını takip eden CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, kendisine yöneltilen bir soruyu, "Yandaşsınız" diyerek cevapsız bıraktı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın, terör örgütü DHKP-C’ye yönelik yürüttüğü soruşturma kapsamında tutuklanan Eğitim Sen Hatay Şube Başkanı Ayhan Erkal, SES Hatay Şube eski Başkanı Ahmet Aras, SES Hatay Şube Örgütlenme Sekreteri Merih Şanlı, Eğitim Sen Silifke Temsilciliği Başkanı Mehmet Doğan ve Eğitim Sen Silifke Temsilciliği Örgütlenme Sekreteri Bülent Coşkun ile tutuksuz yargılanan 12 KESK’li, Adana Adliyesi’nde ilk duruşmasına çıktı.

Aygün 'Yandaşsınız' dedi, vermedi

Duruşmadan önce Atatürk Parkı’nda bir araya gelen, aralarında CHP Hatay Milletvekili Refik Eryılmaz, CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, CHP Gaziantep Milletvekili Mehmet Şeker ile KESK Genel Başkanı Lami Özgen’in de bulunduğu yaklaşık 200 kişilik grup, Adana Adliyesi’ne yürüdü. Burada ‘KESK’li tutsaklar onurumuzdur’ sloganları atan grup, sendika üyelerinin serbest bırakılmasını istedi.

KESK Genel Başkanı Özgen burada yaptığı açıklamada, “Bu operasyonların içeriklerine yabancı değiliz. Adı her ne olursa olsun polisin hazırlamış olduğu uyduruk, hukuksuz fezlekelerin nelere dönüştüğünü gayet iyi biliyoruz” dedi.

Öte yandan CHP’li Aygün, kendisine soru sormak isteyen gazetecileri ‘yandaşsınız’ sözleriyle reddetti. Aygün’ün bu tavrı, gazetecilerden tepki gördü.

 

İHA

vekil !
 // meryem kılınç
Bu adam necidir, amacı ne? CHP açıklama yapmıyor , bilen biri varsa lütfen anlatsın. Ben böyle vekillerin maaşını ödemek istemiyorum. ...
03 Temmuz 2013 Çarşamba 16:39
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler