YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'li Aygün suç duyurusunda bulunmadı
CHP'li Aygün suç duyurusunda bulunmadı
14 Ağustos 2013 13:29
CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, fişleme iddialarıyla ilgili suç duyurusunda bulunmadığını, partisinin bulunacağını bildirdi.

Aygün, Meclis'te, mide kanseri olan, midesinin 4'te 3'ü alınan ve cezaevinde tutuklu bulunan Kemal Avcı'nın annesi Yeter ve babası Mehmet Avcı ile düzenlediği basın toplantısında, Kemal Avcı'nın cezaevi dışında tedavisi isteminin mahkeme tarafından reddedildiğini belirterek, "Bir an evvel adli makamları bu konuda adım atmaya, Kemal'i serbest bırakmaya ve hastanede tedavisinin sağlamaya davet ediyoruz. Kemal'in sağlıklı bir tıbbı tedavi alma hakkı var" dedi.

Aygün, son 10 yılda 2 bin kişinin cezaevlerinde öldüğünü iddia etti.

Kemal Avcı'nın annesi Yeter Avcı ise ağlayarak, şu an ölümle pençeleşen oğlunun hasta olmasına rağmen bir süre hastaneye götürülmediğini ileri sürerek, "Cumhurbaşkanı'na, herkese sesleniyorum. Benim çocuğumu oradan kurtarsınlar" diye konuştu.

Toplantı boyunca Avcı'nın annesi ve babası oğullarının fotoğrafını gösterdi.

Aygün, toplantının ardından bir gazetecinin fişleme iddialarıyla ilgili suç duyurusunda bulunup bulunmayacağı sorusuna, "Ben suç duyurusunda bulunmadım, parti bulunacak. Bulunmanın dahiçbir anlamı yok. Türkiye'de meşru bir yargı ve devlet olmadığı için boşuna kağıt israfına yol açmayalım" yanıtını verdi.

 

AA

Etiketler:
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler