YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'li Ahmet Çiftçi mescit açılmasını protesto etti!
CHP Şehzadeler Merkez İlçe Eski Başkanı Ahmet Çiftçi, parti binasında mescit açılmasını protesto etmek için ilginç bir yola başvurdu. Çiftçi, sabah ezanında parti binası önüne gelerek laiklik nöbeti tutarak protesto etti.
CHP'li Ahmet Çiftçi mescit açılmasını protesto etti!
31 Ocak 2016 / 10:04 Güncelleme: 03 Şubat 2016 / 17:05

CHP Merkez İlçe Eski Başkanı Ahmet Çiftçi, tepkisini ilginç bir yöntemle dile getirdi.

Sabah ezanında yaklaşık iki saat boyunca parti binası önünde laiklik nöbeti tutan Ahmet Çiftçi, ''İlçe yönetiminin aldığı kararı protesto etmek için buradayım. Eğer böyle bir şey yapıyorlarsa sabah namazına da gelmek isteyenler olabilir.

Gelenler olursa en yakındaki camiye yönlendirmek için buradayım. Burası ibadethane değildir. Burası bir siyasi partidir. CHP laiklik ilkesine sonuna kadar bağlı bir partidir. Hangi inançtan olursa olsun tüm inançlara saygımız sonsuz. Siyasetle din ilişkileri ayrı tutulmalıdır. CHP'nin altı ilkesinden bir tanesi yok olmuştur'' diye konuştu.

''BEN BU YOLA BAŞ KOYDUM''

CHP binalarına mescit açılması için Manisa'nın üs seçildiğini belirten Çiftçi, ''CHP ilkelerini bir yerden delmek istiyorlar. Buna izin vermeyeceğiz. Ben Atatürk ilkelerine bağlı bir CHP üyesiyim. Ben bu yola baş koydum. Laikliği de cumhuriyeti de delemeyecekler'' dedi.

 

Spilhaber.com - Berna Memiş

 // Karadeli
Adamların işi dinle uğraşmak birde hep konuşmak baçarılar....
31 Ocak 2016 22:54
 // Fenerli
Bu din düşmanı chpliler çatlamasa alışacaklar...
31 Ocak 2016 21:54
 // Fenerli
Şerefsiz din düşmanları çok zorlanıyor ama ne yapsa ne etse fayda yok s. S. Alışacaklar başka yolu yok...
31 Ocak 2016 18:33
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler