YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'li Ağababa, Metiner'e bardak fırlattı
TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu'nda kavga çıktı. AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner ile CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba birbirlerine içi su dolu pet bardak fırlattı.
CHP'li Ağababa, Metiner'e bardak fırlattı
29 Ocak 2014 / 16:08 Güncelleme: 29 Ocak 2014 / 16:18

Komisyon, AK Parti Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün'ün başkanlığında toplandı.

AK Parti'li Metiner, Suriye fotoğrafları ile ilgili hazırlanan bildiriyi okudu.

CHP'li Ağbaba, Suriye Dışişleri ve BM'nin bu fotoğrafları kabul etmediğini iddia ederek, "Ancak AA ve TRT, büyük bir olaymış gibi bu fotoğrafların üzerine atladı ve yayınladı. Kim yaparsa yapsın insanlık dışıdır bu fotoğraflar. Ama bu noktada bizim ülkemiz yetkililerinin bir sorumluğu var mıdır, yok mudur buna bakmak lazım.

Hükümetin orada dökülen kanda büyük payı vardır. Bizim ülkemizde akan kanların sorumlusu da hükümettir, Mesela Reyhanlı'daki saldırılar. Oradaki terör örgütlerine terör örgütü diyorsanız sizi tebrik ederim. El Kaide MİT ile iş biriliği yaptığını herkes biliyor" dedi.

Pet şişe fırlattı

Ağbaba'nın konuşmasının son bölümünü yüksek sesle yapması üzerine AK Parti'li Metiner, "Sesini yükseltme" diye bağırdı.

Ağbaba'nın, "Sen kimsin? Burada başkan var sen kim oluyorsun?" sözleri üzerine Metiner, "Burada terör estiremezsin" dedi.

Bu sözler üzerine ayağa kalkan Ağbaba, bağırmaya başladı ve Metiner'e pet şişe fırlattı. Metiner'in karşılık vermesi üzerine, iki milletvekili birbirlerinin üzerine masada duran pet şişeleri atmaya başladı. Kapalı paketteki sular etrafa saçıldı.

Ağbaba, masada duran cam bardağı da Metiner'in üzerine attı. Metiner'e gelmeyen cam bardak, karşı duvara çarpıp kırıldı ve salonda bulunanların üzerine saçıldı. Bu sırada salonda bulunan gazeteciler ve uzmanlar kendilerini korumaya çalıştı.

Komisyonun diğer milletvekilleri araya girerek kavgayı sonlandırdı. Komisyon Başkanı Üstün de toplantıya bir süre ara verdi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler