YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'li aday CHP'yi bombaladı herkes şaştı kaldı
CHP'nin eski İstanbul İl Başkanı olan CHP'den 7 Haziran seçimleri için aday adayı olan Şinasi Öktem canlı yayında partisi için sert eleştirilerde bulundu.
CHP'li aday CHP'yi bombaladı herkes şaştı kaldı
28 Şubat 2015 / 02:42 Güncelleme: 28 Şubat 2015 / 02:54

Bir tv kanalında yayınlanan 'Baştan Sona' adlı programa AK Parti'nin eski İstanbul İl Başkanı ve milletvekili aday adayı Aziz Babuşçu ile CHP'nin eski İstanbul İl Başkanı ve aynı zamanda CHP'den aday adayı olan Şinasi Öktem konuk oldu.

Sunucu bile şaşkına döndü

CHP'li Şinasi Öktem, "Bugün tek parti döneminin faşist anlayışıyla katledilen Sabahattin Ali'nin 108. doğum günü" diyince Akif Beki, "Siz de CHP'nin geçmişine çok ağır bir eleştiride bulundunuz, tek parti döneminde katledilen dediniz" dedi.

"Bu benim açımdan çok güzel bir şey söylediniz" diyen Beki'ye Öktem, "CHP, önderinin koyduğu çizgiye yürüyecektir" cevabını verdi.

"O zaman CHP vardı diye şimdi ben ne yapacam"

Akif Beki'nin "Böyle güçlü özeleştirler duyulmuyor CHP'de. Ağzınızdan kaçmadı değil mi, bilerek mi söylediniz?" sorusuna Öktem, "Hayır efendim ne münasebet, ağzımdan kaçsın. Dünün doğrularıyla bugünün doğruları bir olamaz. Dün o işler doğru olabilirdi. O dönem antikomünist mücadele vardı. Bir sürü haksızlıklar vardı. Sabahattin Ali de ondan kaçarken katledildi. Bunu yapan kim olursa olsun, o zaman iktidarda CHP vardı diye şimdi ben ne yapacam. AKP mi vardı diyecem, Nazım Hikmet'in Türkiye'den kaçıp gitmesinin sorumlusu elbetteki bizim partimiz" cevabını verdi.

 

05:10
 // Huseyin Karadağ
Wallahi helal olsun....
28 Şubat 2015 05:10
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler