YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'l belediye fast-food için yüzlerce ağaç katletmiş!
CHP'l belediye fast-food için yüzlerce ağaç katletmiş!
18 Ocak 2015 11:34
CHP'li Aydın Belediyesi'nin bir yandan Gezi'ye destek verirken, diğer yandan ağaç kesip dükkân yaptığı ortaya çıktı. Meydanın 1 yıl önceki haliyle son görüntüsü katliamı ortaya koydu.

CHP'li Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'nun, Gezi olayları sırasında bir yandan kentteki eylemlere katılırken diğer yandan ise ağaç katliamı yaptırdığı ortaya çıktı.

Aydın'ın CHP'li Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, önceki dönemde üzerinde çok sayıda ağaç bulunan kentin kalbi konumundaki Atatürk Kent Meydanı için yeni bir proje hazırlattı. Yeni düzenleme çerçevesinde, 2 yıl önce meydanın çevresi kapatılarak çalışmalara başlandı. Bu arada ağaçların kesildiği söylentileri yayılınca Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, hiçbir ağacın kesilmediğini, şehir dışından getirdikleri sökme makinesiyle ağaçların sökülüp hayvan pazarının bulunduğu bölgeye diktiklerini söyledi.

"Gece"-gündüz yürütülen çalışmaların ardından tamamlanan meydan, yerel seçimlerden hemen önce geçen 16 Mart'ta düzenlenen törenle Başkan Çerçioğlu tarafından açıldı. Vatandaşlar da meydanın yeni halini açıldıktan sonra gördü. Meydanda bulunan 150-200 ağaç yok olmuş, yerlerine fast-food dükkânları açılmıştı. 

AK Partili Vekil'den tepki

Ancak bir yıl sonra AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem'in yayınladığı görüntüler, ağaçların sökülüp taşınmadığını, geceleri kesilip kepçelerle kamyonlara yüklendiğini ortaya çıkardı.

Yaşananlara tepki gösteren Erdem, Özlem Çerçioğlu'nu bir yandan Gezi Parkı eylemlerini organize ederken diğer yandan da Kent Meydanındaki ağaçları katlettiğini söyleyerek, "Sayın Özlem Çerçioğlu ağaçları keserken hiç kimseye danışmadı ve halkın gözüne baka baka yalan söyledi.

Aydın'ın eski belediye başkanlarına da ihanet etti. Eğer bunu AK Partili bir belediye başkanı yapsaydı, çoktan idam sehpasına gönderirlerdi. Sadece bununla yetinmedi, meydanın ortasındaki Atatürk büstünü de meydan dışına taşıttırdı. CHP'nin bu konuda ne kadar samimiyetsiz olduğu, Yalova ve İzmir'deki ağaç katliamlarının ardından, Aydın'daki katliamla da ortaya çıktı" şeklinde konuştu. 

rs2-056.jpg

akıllı olun yahu..
 // hursit dilaver
keh..keh.. bunların kestiği ağaçların sinek vızıltısı kadar kıymeti yok işte..bir de iktidarız,belediyeyiz demeyin. madem taksime topçu kışlası falan yapacaksınız. bu işi KOÇ grubuna verin o gezide ki ağaçların tumunu ok etseler kimsenin gıkı çıkmaz..akıllı olun, işi onlara verin. yanda da divan oteli olduğu için alttan tunel de yaparlar.işlerinew de gelir. akıllı olun yani. topçu kışlasını da onlar yapar da CHPye vefa diye milleti uyuturuz işte.....
18 Ocak 2015 Pazar 13:20
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler