YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'den yazılı başvuru
Hamzaçebi, TBMM Başkanı Cemil Çiçek'e, zorunlu eğitimi 12 yıla çıkaran kanun teklifinin TBMM Genel Kurulunda görüşülemeyeceğine ilişkin yazılı bir başvuru sundu...
CHP'den yazılı başvuru
12 Mart 2012 / 17:16 Güncelleme: 12 Mart 2012 / 17:31

CHP Grup Başkanlığı, TBMM Başkanı Cemil Çiçek'e, zorunlu eğitimi 12 yıla çıkaran kanun teklifinin komisyon çalışmalarının tamamlanmadığı ve bu nedenle TBMM Genel Kurulunda görüşülemeyeceğine ilişkin yazılı bir başvuruda bulundu.

CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi ve Muharrem İnce'nin imzasını taşıyan dilekçede, zorunlu eğitimi 12 yıla çıkaran kanun teklifinin komisyondaki çalışmalarının tamamlanmadığı, bu durumda, komisyon raporunun oluşturulamayacağı ve Genel Kurulda görüşülemeyeceği ileri sürdü.

Dilekçede, ''TBMM İçtüzüğüne göre, Meclis Başkanı olarak görevinizi yerine getirerek, 11 Mart Pazar günü yapılan toplantının, Anayasa ve İçtüzüğe aykırılığı yönünden geçersiz sayılması doğrultusunda işlem yapmanızı, usulsüzlükler ve bunların hukuksuz sonuçları ortadan kaldırılmadığı takdirde TBMM çalışmaları ve Başkanlığın tutumuyla ilgili Anayasa ve İçtüzüğün grubumuza sağladığı tüm hakları kullanacağımızı bildiririz'' ifadesine yer verildi.  (AA)

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler