YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'den yalanlama
CHP'den, bugün bir gazetede yayımlanan "Hakkı Süha Okay, Kemal Kılıçdaroğlu'nu itip azarladı"haberine yalanlama geldi. Yapılan yazılı açıklamada "etik dışı haberlerle CHP'de fitne çıkarmaya çalışanlar mutlaka hesap verecekler"denildi.
CHP'den yalanlama
09 Eylül 2010 / 14:57 Güncelleme: 09 Eylül 2010 / 16:00

CHP'den, bugün bir gazetede yayımlanan haberle ilgili yapılan açıklamada, ''Ahlak ve etik dışı habercilik ile CHP'de fitne ve fesat kazanını kaynatmaya çalışanlar bilmeli ki yasalar önünde mutlaka hesap vereceklerdir'' denildi.

CHP'den yapılan yazılı açıklamada, bir gazetenin bugünkü sayısında, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Genel Başkan Yardımcısı Hakkı Suha Okay ile ilgili gerçekle ilgisi olmayan bir haberin yayımlandığı belirtildi.

Gazetenin daha önce de ''Genel Başkan yardımcıları Hakkı Suha Okay ile Haluk Koç arasında genel başkanlık yarışı olduğu ve bu nedenle tartıştıkları, iki gün önce de Genel Sekreter Önder Sav'a ait olduğu öne sürülen birbiriyle taban tabana zıt iki haberi bir arada kullandığı'' ifade edilen  açıklamada, şunlar kaydedildi:

''Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun estirdiği rüzgardan büyük rahatsızlık duyan ve Kılıçdaroğlu 'hesap soracağız' dedikçe sıranın kendilerine de geleceğini hisseden gazete sahip ve yöneticileri, daha önceki iki haberi de yalanlanmasına rağmen, CHP yönetimiyle ilgili yalan haber üretme çabasını bugün de 'Sav'ın sağ kolu Hakkı Suha Okay'ın, Kemal Kılıçdaroğlu'nu seçim otobüsünden inerken itip azarladığı' haberiyle sürdürdüler. Gerçekle en ufak bir ilgisi olmayan bu haber de diğer haberler gibi kötü niyetin ve yandaşlığın açıkça göstergesidir ve aslında ciddiye almaya bile değmez. Ancak halkın haber alma ve gerçekleri öğrenme hakkı ile kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi için bu açıklama yapılmıştır.

Öte yandan, böylesine ahlak ve etik dışı habercilik ile CHP'de fitne ve fesat kazanını kaynatmaya çalışanlar bilmeli ki yasalar önünde mutlaka hesap vereceklerdir.''
AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler