YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'den veto değerlendirmesi
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Cumhurbaşkanı Gül'ün yerel seçimlerin öne alınmasını öngören düzenlemeyi TBMM'ye geri göndermesiyle ilgili açıklama yaptı.
CHP'den veto değerlendirmesi
17 Ekim 2012 / 12:30 Güncelleme: 17 Ekim 2012 / 12:33

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün yerel seçimlerin öne alınmasını öngören anayasa değişikliğine ilişkin düzenlemeyi bir kez daha görüşülmek üzere TBMM'ye iade etmesinin siyasi bir karar olduğunu öne sürerek, ''Hangi gerekçeye göre gönderdi Sayın Cumhurbaşkanı merak ediyorum'' dedi.

Tekin, Yenimahalle Belediyesi'nin Yakacık'taki kurban satış ve kesim alanını gezdi.

Burada satıcılarla sohbet eden ve çadırları dolaşan Tekin, kurbanlık pazarlığı yaptı.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Tekin, Cumhurbaşkanı Gül'ün yerel seçimlerin öne alınmasını öngören anayasa değişikliğine ilişkin düzenlemeyi bir kez daha görüşülmek üzere TBMM'ye iade etmesiyle ilgili, ''Tamamen siyasi bir karardır'' dedi.

Cumhurbaşkanlarının aynı zamanda anayasayı koruma görevinin bulunduğunu ifade eden Tekin, ''Hangi gerekçeye göre gönderdi Sayın Cumhurbaşkanı merak ediyorum. Bana bir gerekçesini söyleyebilir misiniz  Parlamentoda milletvekilleri, milleti temsil etmez mi  Milleti, milletin iradesini temsil etmez mi  Madem ki bu irade orada temsil edilmiş, Sayın Cumhurbaşkanımız hangi gerekçelere dayandırarak göndermiştir  Böyle bir gerekçe olmaz. Sayın Başbakanımız bize demiyor muydu, 'Referanduma alışın daha çok referandum gelir'. Hodri meydan işte referandum da yapalım, ne olur, milletten niye korkuyoruz  Tamamen ideolojiktir'' diye konuştu. aa

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler