YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'den teröre karşı 4 öneri
CHP Sözcüsü Selin Sayek Böke, partisinin teröre karşı hazırladığı 4 öneriyi açıkladı. Ancak CHP'nin önerilerinin terörden daha çok hükümete karşı olması dikkat çekti.
CHP'den teröre karşı 4 öneri
17 Mart 2016 / 02:45 Güncelleme: 17 Mart 2016 / 08:36

CHP Sözcüsü Selin Sayek Böke, CHP MYK sonrası gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

CHP'nin Türkiye'deki terör sorununun bitirilmesiyle ilgili 4 önerisini açıklayan Böke, "4 madde acil alınmazsa, AKP hükümeti de terörün ortağı olacaktır." dedi.

CHP'NİN TERÖRE KARŞI 4 ÖNERİSİ

Selin Böke'nin açıkladığı 4 öneri şöyle sıralandı;

"1-Türkiye'yi tüm terör örgütlerinin hedefi haline getiren dış politika 180 derece değişmeli. Ortadoğu'ya yönelik müdahaleci dış politikadan dönmek için Cenevre bir fırsat olarak değerlendirmeli. Hükümet derhal Suriye politikasını değiştirmeli.

2-Meclis derhal işler hale getirilmeli. Vakit kaybedilmemeli. Buradan somut çözüm önerileri çıkarılmalı ve bu öneriler derhal uygulamaya koyulmalı.

3-Türkiye İçişleri Bakanı Efkan Ala derhal istifa etmeli veya Başbakan tarafından görevden alınmalıdır.

4-Emniyet, istihbarat gibi güvenliği doğrudan ilgilendiren kurumlar değil, parti çıkarlarına göre değil, liyakat esaslarına göre atama yapılmalıdır. Bu 4 madde acil alınmazsa, AKP hükümeti de terörün ortağı olacaktır."

KILIÇDAROĞLU CANLI YAYINDA MADDELERİ UNUTMUŞTU

Geçtiğimiz yıllarda da CHP Kürt sorununa karşı 17 maddelik bir paket hazırlamıştı. 

Ancak bir televizyon kanalında katıldığı canlı yayında, bu maddeler CHP lideri Kılıçdaroğlu'na sorulunca, Kılıçdaroğlu maddeleri sıralayamamış "şu anda aklıma gelmiyor" şeklinde cevap vermişti. 

CHP'nin yeni önerisinin sadece 4 maddeye inmesi, akıllara söz konusu canlı yayını getirdi.

ne şartı
 // Muammer Bekaroğlu
ilk şartınız mutlaka tereristleri korumak olmalı değilmi,allahım bu ülkeyi bü zihniyete teslim etmez inşallah,yoksa Suriyelilerin gideceğiyer vardı ama bizm olmaz ozamanda ölümüne savaşmak ...
17 Mart 2016 Perşembe 13:56
sağolsun CHP..nasıldı o.., ben ne derim,sazım ne çalar. kürt koridoru u
 // hursit dilaver
yani. şu meşhur KÜRT KORİDORUNA MANİ OLMA,PKK/PYD DEVLET KURSUN, SENİN GÜNEY SINIRINI TAA HATAYA KADAR KAPATSIN. buna onay ver barış gelsin diyorlar kendileri.tabi CHP hatayı da gözden çıkarmış demek. ne yani KÜRT KORİDORU HATAYA DAYANINCA ORADAN DENİZE ÇIKMAK ZOR MU..haritaya bakın anlarsınız.amaç da o zaten. hatırlayın lütfen DEMİRELİN RUSLARA YAPTIRDIĞI 65Lİ YILLARIN İSK. DEMİR ÇELİĞİN, SEYD. AL. FABRİKASININ VE RAfİNERİNİN YERİNİ RUSLAR ŞART KOŞMUŞTU.yoksa yapmayacaklardı.şimdi lazım oldu....
17 Mart 2016 Perşembe 12:44
anlat
 // Halil Keleş
insanlar senin ne mal olduğunu biliyor sen parti olarak terörü besleyen partisin sen ancak benim küçüğüme anlatırsın benim küçüğüm sana yarar...
17 Mart 2016 Perşembe 11:32
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler