YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP’den sürpriz hamle!
Başörtülü milletvekilleri konusundaki sağduyulu tavrıyla herkesi şaşırtan CHP, sürpriz bir adım daha atmaya hazırlanıyor.
CHP’den sürpriz hamle!
04 Kasım 2013 / 10:58 Güncelleme: 04 Kasım 2013 / 15:11

Müftü kökenli CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes, 10 Kasım'da Atatürk, silah arkadaşları ve şehitler için mevlüt okutulacağını söyledi.

Özkes mevlüdün Eminönü Yeni Cami'nde okutulması için İstanbul Müftülüğüyle temasa geçti. Mevlüde, programı uygun olursa CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başta olmak üzere çok sayıda parti yöneticisinin davet edileceği öğrenildi.

"Müftüyken okuttum, vekilken de okutacağım"

Habertürk'e konuşan CHP PM üyesi ve İstanbul milletvekili Özkes, Kılıçdaroğlu'nun bilgisi dahilinde 10 Kasım'da okutulacak mevlüt için kendisinin başvuracağını söyledi.

Özkes, İstanbul'da müftülük yaptığı dönemde 10 Kasım'larda Atatürk ve silah arkadaşları için mevlüt okuttuğunu belirterek, "'Müftüyken 10 Kasım'da mevlüt okuttum, milletvekilliyken niye okutmayayım' diye düşündüm.

Cumhuriyetimizin 90'ncı yıldönümünde de böyle bir mevlüdün çok anlamlı olacağına kanat getirdim. Bu düşüncemi sayın Genel Başkan ve parti yetkilileriyle paylaştım. Onların da onayıyla bu organizasyonu yapmaya karar verdim. 10 Kasım'da İstanbul'da başta CHP'liler olmak üzere bütün yurttaşlarımı Atatürk ve Silah arkadaşları için okutacağımız mevlüde bekliyorum" dedi.

 

HABERTÜRK

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler