YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'den suç duyurusu
CHP'den suç duyurusu
19 Haziran 2013 13:46
CHP Grup Başkanvekili İnce, Gezi Parkı eylemcilerine "kimyasal madde karıştırılmış su sıkıldığı" iddiasıyla, İstanbul Valisi Mutlu, Emniyet Müdürü Çapkın ve görevli polisler hakkında suç duyurusunda bulundu.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na iletilmek üzere Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na verilen suç duyurusu dilekçesinde, yargı kararına rağmen, Taksim Gezi Parkı'yla ilgili projeye tepki gösteren vatandaşlara, emniyet güçlerinin ağır bir şekilde müdahale ettiği, orantısız güç kullandığı iddia edildi.

Emniyet güçlerinin uyguladığı şiddetin, ancak azılı bir teröriste uygulanabilecek düzeyde ve ağırlıkta olduğu ileri sürülen dilekçede, tepkilerini dile getirmek isteyen insanların, şiddete ve "kimyasal zehir içeren tazyikli suya" maruz bırakılmasının utanç kaynağı olduğu savunuldu.

Dilekçede, Vali Mutlu, Emniyet Müdürü Çapkın ve görevli polisler hakkında, "görevi ihmal" ve "zor kullanım yetkisine ilişkin sınırın aşılması" suçlarından kamu davası açılması talep edildi.

 

AA

HIR HIR
 // MALİKİ
Anadoluda bir tabir vardır. Köyde köpekleri salarlar eğer onların boğuşmasını kapışması isteniyorsa kenarda ki bir kişi ''hır hır hır '' diye bir ses çıkarır. Buna alışan köpekler boğuşmaya ve kavgaya başlar. Muharrem İnce ve arkadaşları 23 gündür ''hır hır'' ediyor ama hala istedikleri kadar büyük iştahla boğuşan dalaşan yok. üç beş kuduz köpek hariç. Onlara da hır hıra gerek yok onlar 365 gün 24 saat kendi aralarında boğuşuyor zaten...
19 Haziran 2013 Çarşamba 15:53
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler