YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'den skandal terörist açıklaması: Terörist de olsa...
CHP'den skandal terörist açıklaması: Terörist de olsa...
17 Eylül 2015 15:11
CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, Cizre’de öldürülen teröristler için skandal bir açıklamada bulundu. Emir, “Terörist de olsa en azından yargılanma hakkı vardı” dedi.

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, CHP Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm ile birlikte parlamentoda düzenlediği basın toplantısında partisinin genel merkezi tarafından görevli olarak gönderildikleri Siirt ve Bitlis illerinde yaptıkları ziyaretler hakkında bilgi verdi. Basın toplantısı esnasında adil yargılanma hakkına dikkat çeken Emir, teröristlerin dahi adil yargılanma haklarının olduğunu ifade etti.

“TERÖRİST DE OLSA EN AZINDAN YARGILANMA HAKKI VARDI”
 
“Adil yargılanma hakkı, çağdaş hukuk anlayışının temel ilkesidir. Bin yıllık bir geçmişe sahiptir ve adil yargılanma hakkı olmaksızın yargıdan, hukuk devletinden, demokrasiden ve özgürlükten bahsedilemez” açıklamasında bulunan Murat Emir, yargılanma hakkının bile hiçe sayıldığı günlük saldırılarla karşı karşıya olunduğunu kaydetti. Emir, “İktidar kanadından her gün yargılanma hakkının dahi elimizden alındığını, bizim Roma hukukunun gerisine götürüldüğümüzü izliyoruz. Bunun bir örneğini Sayın Cumhurbaşkanı verdi, ‘Biz Cizre’de sokağa çıkma yasağı ilan ettik, buna rağmen sokağa çıkanlar teröristtir, biz bu teröristleri cezalandırdık’ anlamına gelecek sözler söyledi. Kendisine hatırlatmak isteriz, teröristte olsa en azından yargılanma hakkı vardı. Kimseyi sokağa çıktı diye, sokağa çıkma yasağını ihlal etti diye yok etme, öldürme hakkınız devlette olsanız yok." dedi.

 

hiç sordunuz mu???!!!
 // Muhafız
Değerli yorumcumuz, her görüşe eşit mesafede durmakla birlikte; hakaret, küfür, aşağılama vb. içeren, toplumsal hassasiyetleri zedeleyici nitelikteki yorumları yayınlayamıyoruz. Kriterlerimize uygun olarak yeniden yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür ederiz......
17 Eylül 2015 Perşembe 18:20
bi akıllı sizdiniz
 // engin toksoy
evet terör örgütlerini savunan millet vekil ve partilerinin de dokunulmazlıkları kaldırılarak yargılanması gerekir hatta vatandaşlığı elinden alınıp sınırdışı edilmesi gerekir millet vekili olmuş haktan adaletten haberi olmayan insanların vekilliklerinide halk tanımıyo zaten...
17 Eylül 2015 17:28
Kani veya sutu bozuk
 // uykucu
ne kadar adam varsa ekseriyetinin degismez adresi cehape'dir....
17 Eylül 2015 Perşembe 16:38
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler